Voor bestellen en verkoopvoorwaarden klik hier.
Zie ook de catalogus
Geschiedenis
[Isaak Tirion] Holland in prent. 18e eeuwse prenten van steden, dorpen, kastelen en buitenplaatsen. Europese bibliotheek, 1964 — (reprint van 18e-eeuwse uitgave van Isaak Tirion, Amsterdam). ongepagineerd softcover, afbeeldingen #233-500 (ca. 260), pagina's strak en schoon, zeer goed (o.a.: 251: Benskoop 1744 - 259 Alfen 1749 - 261 Bodegraven 1749 - 267 Zwammerdam 1749 - 269 't Huis Klein Poelgeest te Koudekerk 1730 - 270 't huis Berendrecht bij Alfen 1730 - 271 't Huis Groot poelgeest te koudekerk 1730 - 273 293 't Huis te Teilingen bij Sassenheim - 't Huis Stoopenburg bij Koudekerk 1730 - 274 't Huis Rynenburg by Koudekerk 1730 - 470 Gezigt op de stad Naarden - 451 Het Huis te Werve bij Rijswijk 1729 - 453 Overblijfsel van het Huis Burg onder Rijswijk 1729 - 457 het Huis Altena bij Delft 1929 - 458 Het Dorp Pynakker 1737 - 477 Jaarsveld - 479 Streefkerk - 485 en 487 Leerdam - 489 Asperen -497 Leerbroek 496 de Heukelumsche poort te Asperen - 498 Nieuland - 499 Heykoop - 500 Schoonrewoerd) € 10
[Isaak Tirion] J. A. B. M. de Jong (Bewerker) (1742/1964). Holland in vroeger tijd. Deel VI en VII Gelderland. Algemene inleiding over de souvereiniteit der afzonderlijke Provinciën; algemene inleiding over het Gewest Gelderland, kort overzicht der historie en beschrijving van de bestuursvorm: Staten, Ridderschap, Steden, Land- en Kwartiersdagen. Provinciaal Hof, rechtbanken enz. Geïllustreerde beschrijving van het kwartier van Nijmegen met de steden Nijmegen, Tiel en Zaltbommel en van de zeven Ambachten: het Rijk van Nijmegen, de Over- en Nederbetuwe, het Ambt van Maas en Waal, Tieler- en Bommelerwaard en Beesd en Renoy. VII: Geïllustreerde beschrijving van de graafschappen Culemborg en Buren; het Kwartier van Zutphen met de steden Zutphen, Doesburg, Doetinchem, Lochem en Grol en van de Ambten, Bannerijen en Heerlijkheden van het platte Land; het Kwartier van Arnhem of de Veluwe met de steden Arnhem, Harderwijk, Wageningen, Hattem en Elburg en van het Landdrost-ambt van Veluwe, het Richter-ambt van Veluwenzoom, de kleine ambten van Oldenbroek, Nijbroek, Hoevelaken en Scherpenzeel en de Hoge heerlijkheden Doorwerth en Rozendaal. Europese Bibliotheek. — in twee delen ingenaaid, 344 pp, uitslaande afbeeldingen, bibliotheekstempel op titelbladen, overigens schoon en strak € 15
Aalst, G. M. van Aalst (1985). Het archief van de N.V. Maatschappij van Nassau La Lecq (1274) 188-1947. Rijksarchief in Zuid-Holland. Inventarisreeks nr. 42. — 367 blz. quarto, bladzijden schoon en strak, € 10
Alders, G. Alders e.a. (1982). Hollandse Studiën 12. isbn 9070403021 — 219 pp. klein quarto, bladzijden strak en schoon, omslag kleinde beschadigingen, lichte verkleuring (oa: G. Alders: De Waelneshoeve te Hendrik Ido Ambacht en andere middeleeuwse stenen kamers in Nederland - M. C. van Leeuwen-Canneman: Poldervorming in oostelijk Delfland aan het einde van de middeleeuwen - J. P. A. Louman: 'Roerende dat Heycoopwater ende Aemsterlant'. Een Hollands-Utrechts waterstaatsgeschil en de instelling van het hoogheemraadschap Amstelland, 1520-1527) € 7
Algra, H. Algra (1966). Het wonder van de negentiende eeuw. Van vrije kerken en kleine luyden. Franeker: Uitgeverij T. Wever. isbn 9061352479 — 365 blz. linnen, omslag, € 17 incl kosten pakketpost
Baesjou, P. C. N. Baesjou et al. (1962). Leiden 1860-1960. Leiden: Groen. — 440 blz. gebonden, ex-libris, goed, € 17 incl. kosten pakketpost
Balen, A. E. van Balen-Chavannes e.a. 91972). Bibliografie van de geschiedenis van Zuid-Holland tot 1966. Culturele Raad van Zuid-Holland. geen isbn — 310 blz. gebonden, bladzijden schoon en strak, € 10
Besteman, J. C. Besteman e.a. (1975). Hollandse Studiën 8. Dordrecht. Historische Vereniging Holland. — linnen, 348 blz., geen omslag, naam op vrij voorblad, bladzijden schoon en strak (o.a. S. Groenveld en A. H. Huussen Jr: De zestiende-eeuwse landmeter Jaspar Adriaensz. en zijn kartografisch werk. - A. G. van der Steur: Johan van Duvenvoirde en Woude (1547-1610), heer van Warmond, admiraal van Holland) € 10
Boer, A. W. den Boer Johan Schouten (1968?). Oud-Oudewater. Oudewater: Kruiswijk. Uitgave van ‘Stichting Waaggebouw’ — 232 blz. gebonden klein octavo, opdracht op vrij voorblad, oversigens bladzijden schoon en strak (A. W. den Boer: Geschiedenis van Oudewater; 165: Johan Schouten: Oudewaters karakteristiek in verleden en heden. 199: A. W. den Boer: De heksenwaag te Oudewater) € 10
Boogman, J. C. Boogman & S. Oosterhaven (Red.) (1986). Geschiedenis van Doetinchem. De Walburg Pers. Oudheidkundige Kring &lsqu;Deutekom.’ isbn 9060114604 – 432 blz. gebonden, omslag rug verkleurd € 30 incl. kosten pakketpost
Boom, H. ten Boom & B. Woelderink (1976). Inventaris van het oud archief van de stad Rotterdam. Deel I Gemeentelijke Archiefdienst Rotterdam. — 301 blz. ingenaaid, omslag is verkleurd en heeft kleine vlekjes, bladzijden schoon, € 10
Brandt, R. W. Brandt, G. J. van der Horst en J. J. Stolp (Red.) (1983). De Zaanstreek archeologisch bekeken.. Zaanstad. geen isbn — 128 blz. ingenaaid (deze artikelen ook tegelijkertijd gepubliceerd in Westerheem, 1983 XXXII, nr 2/3) € 8
Broek, Meyndert ten Broek (1934, 1935/1937). Sicko tho Ozingeweer. Groninger Volksalmanak. 86 blz, 3 afb, samengebonden met Drie borgen bij Appingedam. (Garreweer, Dijkhuizen en Wijtwerd) Groninger Volksalmanak. 90 + 69 + 33 blz, 6 + 1 + 2 afb. gebonden (voorplat raakt los) (Genoemd in J. A. Mol (Red.) (1994). Zorgen voor zekerheid. Studies over Freise testamenten in de vijftiende en zestiende eeuw. Fryske Akademy. pdf ) Meyndert ten Broek € 20
Bruggeman, M. Bruggeman (1991). Inventaris van de archieven van het departementaal bestuur van Maasland 1807-1810. Rijksarchief in Zuid-Holland. 's-Gravenhage. Inventarisreeks nr. 55. isbn 9071703088 124 blz. quarto, bladzijden schoon en strak, € 5 p class='lit'> Christ, M. P. Christ (1984). De Brabantsche Saecke. Het vergeefse streven naar een gewestelijke status voor Staats-Brabant 1585-1675. Proefschrift Utrecht. — 319 blz. ingenaaid, met stellingen, ex-libris, overigens bladzijden schoon en strak, € 10
Derveaux, G. Derveaux-Van Ussel & E. Lousse (1962). Philippe, Graaf de Ligne, baron van Wassenaar, tolheer van Gouda. Een historische en kunsthistorische studie. Leuven: Nauwelaerts. — 64 blz ingenaaid, slordig, stempel op voorplat ‘pour compte rendu’ € 10 (De Nederlandse Leeuw 1962, 359: Ridder in de Orde van het Gulden Vlies, echtgenoot van Margareta de LalaingH’oogsrraCen afgebeeld op glas 24 in de St. Janskerk te Gouda. Belangrijke historische en kunsthistorische verhandeling met vele fraaie illustraties.)
Doeleman, Frits Doeleman (1982). De heerschappij van de proost van Sint Jan in de middeleeuwen 1085-1594. Een rechtshistorische studie van de institutionele aard van een hoge heerlijkheid in het veen van Wilnis, Mijdrecht, Tamen, Kudelstaart en Zevenhoven in het grensgebied van Holland en het Nedersticht, alsmede in Achttienhoven. Stichtse Historische Reeks 6. De Walburg Pers. isbn 9060110897 — 208 blz., linnen, omslag, € 10
Drossaers, S. W. A. Drossaers (1917). De archieven van de Delftsche Statenkloosters. Van Stockum. — gebonden 628 blz., naam eerdere eigenaar op titelblad, enkele streepjes in polood in de index, overigens bladzijden schoon en strak, € 100
Edelman, C. H. Edelman (1950/1960). Inleiding tot de bodemkunde van Nederland. Noord-Hollandsche Uitgevers Maatschappij. — 2e druk met aanvullende bibliografie 1950-1959, met losse bodemkaart, 188 blz. linnen, omslag wat smoezelig en verkleurd € 10
Engelbrecht, E. A. Engelbrecht (Red.) (1973). De vroedschap van Rotterdam 1572-1795 Naar aantekeningen van wijlen W. J. L. Poelmans. Deel V (later toegevoegd speciaal deel over de vroedschap) van de Bronnen voor de geschiedenis van Rotterdam. Gemeentelijke Archiefdienst Rotterdam. — 470 blz. softcover, uitslaande genealogie-kaart (bevat, na een inleiding, uitsluitend genealogische gegevens van leden van de vroedschap in de aangegeven periode) € 20
Fockema Andreae, S. J. Fockema Andreae (1934). Het hoogheemraadschap van Rijnland. Zijn recht en zijn bestuur van den vroegsten tijd tot 1857. Proefschrift Leiden. — 423 pp., 1 ingevouwen kaart, stempel vorige eigenaar op vrij frontpaper, overigens geen aantekeningen in de tekst € 50
Galema, Annemieke Galema, Wolfgang Grams & Antonius Holtmann (1993). Van de ene en de andere kant. Noordnederlandse en Noordwestduitse migratie naar de Verenigde Staten in de negentiende eeuw. Universiteitsbibliotheek Rijksuniversiteit Groningen/Stadtmuseum Oldenburg. isbn 9036703638 — 120 blz paperback oblong octavo, tekst schoon, € 10
Gilhuys, Lex Dalen Gilhuys (1987). Haegsche dingen die verdwenen. Grachten, gebouwen, huizen, straten en attracties van toen. BZZTôH. isbn 9062912591 — 157 blz. paperback, omslag heeft enige verkleuring, pagina's sschoon en strak (Hoofdzaak is de tekst, die uitvoerig met oude foto's is verlucht) € 10
Gewin, J. P. J. Gewin (1955). Blüte und Niedergang hochadliger Geschlechter im Mittelalter. 's-Gravenhage: Druckerei v/h H.L. Smits. — 375 blz. linnen, geen omslag zoals uitgegeven, bladzijden schoon en strak, tweede druk 1957, in perfecte staat, excl pakketpost, € 20
Gouw, J. L. van der Gouw (Red.) (1971). Voorschoten: historische studiën. 's-Gravenhage: Kruseman. isbn 9023302419 — 306 p., foto's. gebonden, in uitstekende staat, geen omslag, inclusief pakketpost € 30
Groustra, G. R. Groustra (1981). Mei slykboar en kramizer. Oer dykwurkers en lanoanwinners yn Fryslan en har ark. Ljouwert: De Tille. isbn 9065530053 — 142 blz. gebonden, stofomslag licht beschadigd, naamstempel op vrij voorblad, overigens bladzijden schoon en strak, € 10
Hart, S. Hart (1976). Geschrift en getal. Een keuze ui de demografisch-, economisch- en sociaal-historische studieën op grond van Amsterdamse en Zaanse archivalia, 1600-1800. Hollandse Studiën 9. Historische Vereniging Holland. isbn 9025703178 —,374 blz. linnen, bladzijden schoon en strak € 10
Heerdt, A. C. Baron van Heerdt (1957). Herde, Heerde, Heerdt. Geschiedenis van het geslacht van Heerdt. Van Gorcum. — 194 blz. linnen, lichte verkleuring van de rug, geen omslag (zoals uitgegeven?), blz schoon en strak, € 40
Heitling, Willy H. Heitling (1960). De Achterhoek. Langs Berkel en Slinge. De Tijdstroom. —311 blz. linnen zonder omslag maar goed, bladzijden schoon en strak € 10
Henderikx, P. A. Henderikx (1977). De oudste bedelordekloosters in het graafschap Holland en Zeeland. Hollandse Studiën 10. — 249 blz. linnen, gaaf € 15
Heringa, J. Heringa, F. Keverling Buisman, D. T. Koen en P. Brood (1981). Drentse rechtsbronnen. Willekeuren/Goorspraken/Indices, Supplement op de ordelen van de etstoel. De Walburg Pers. isbn 9060110595 — 484 blz. paperback, licht beschadigd omslag, 3,0 cm dik 940 gr, € 10
Hinsbergen, J. C. G. van (1954). Geschiedenis en inventaris van de polder Nieuwkoop en Noorden. Nieuwkoop. — 83 p. broch. netjesen niet verkleurd (Geschiedenis van de polder Nieuwkoop en Noorden - Inventaris van het archief van de polder
Hinsbergen, J. C. G. van Hinsbergen (1962). Bijdrage tot de geschiedenis van de gemeente Nieuwkoop en haar onderdelen (Nieuwkoop, Noorden, Achttienhoven, de Meye). Uitgave in eigen beheer (de gemeente?). — 271 blz. linnen, zonder omslag € 30
Hulkenberg, A. M. Hulkenberg (1966). Het Huis Dever te Lisse. Zalbommel: Europese Bibliotheek. — 1e druk, 314 pp. uitstekend papier, linnen, omslag in mindere staat lichte plankschade en scheurtjes, bladzijden schoon en strak, € 70
Jespersen, Anders Jespersen (Ed.) (1971). TIMS Transactions 1969. Transactions of the second international symposium on molinology (Denmark, 1969). TIMS The International Molinological Society, 1977. Danske Møllers Venner, Brede, Lyngby, Danmark. no isbn — 590 pp. quarto pb, richly illustrated, small damages to back € 20 (shipping: parcel)
Keijzer, B. de Keijzer (Red.) (1991). Zuidhollandse genealogieën II. Rotterdam: Ons Voorgeslacht. geen isbn— 309 pp., softcover, lichte verkleuring overigens gaaf., € 15
Kort, J. C. Kort (1987). Overzicht van de leenkamers in Holland. Rijksarchief in Zuid-Holland. Publicatiereeks nr. 1. — tweede herziene druk, 105 blz. quarto paperback als nieuw [met als inleiding een korte geschiedenis van het leenstelsel] € 10
Leidsch Jaarboekje 1947 Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken 1947 negen en dertigste deel — 160 bl. bladzijden ingenaaid, bladzijden schoon, wat gebruind (oa.: C. J. Kortenbach: Het klooster Roma - W. C. Braat: Een klein oudheidkundig onderzoek op het terrein der voormalige abdij van Rijnsburg - W. Glasbergen: Vondsten op het voormalig abdijterrein te Rijnsburg - A. Bicker Caarten: Een bezoek aan Leiden in 1697 - W. F. van der Burgh: Een drinkgebruik in Hollandsch polderland in oude tijden - A. Bicker Caarten: De grafkelder van de Ned.-Hervormde Kerk te Koudekerk a.d. Rijn) € 10
Leids Jaarboekje 1948 Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken veertigste deel — 159 blz. ingenaaid, bladzijden schoon (oa: Aart Brouwer: Een fossiel bos bij Zoeterwoude uit het begin van onze jaartelling - E. Pelinck: De eerste gedrukte plattegronden van Leiden en de oudste kaarten betreffende het beleg en ontzet der stad) € 10
Leids Jaarboekje 1951 Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken drieënveertigste deel. — 159 blz. ingenaaid (oa: S. J. Fockema Andreae: De Visbrug te Leiden - S. C. H. Leenheer en W. Glasbergen: Het Armhys van Rijnsburg - W. J. Slagter: Een Leids studentendispuut in de vorige eeuw - F. A. le Poole: Wandeling door het Heilige Geest- of Armewees- en Kinderhuis) € 8
Leids Jaarboekje 1961 Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken 1961 drie en vijftigste deel — 164 blz. ingenaaid, bladzijden schoon (W. J. van Varik: De hofstede Duinzicht en het rechthuis te Oegstgeest - A. J. P. Bakkers: De vaststelling van een bijzondere rooilijn voor Warmond in het jaar 1648 - E. Pelinck: Een bloemisterij en een speeltuin buiten de Koepoort - J. P. Duyverman: Revolutie in Leiden - A. G. van der Steur: De geschiedenis van de Zwanburgerpolder te Warmond - ) € 8
Leids Jaarboekje 1964 Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken 1964 zes en vijftigste deel. — 168 blz. ingenaaid, bladzijden schoon (o.a. J. J. Bakhuizen van den Brink: Het Diaconessenhuis te leiden - Annie Versprille: Leidse fotografen in de 19de eeuw - E. A. Canneman: De geschiedenis van het Kasteel Duivenvoorde) € 6
Leids Jaarboekje 1968 Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken 1968 zestigste deel. — 172 blz paperback, bladzijden schoon, goed (de meeste bijdragen hebben iets met muziek) € 6
Leids Jaarboekje 1972 Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken vier en zestigste deel. — 183 blz. paperback, bladzijden schoon en strak (oa.: J. Heniger: Gerard Alewijnsz. (1315-1354) poorter van Leiden - G. 't Hart: De hensbeker van Rijnland - D. van Tol: Beschrijvinge van de adellijke hofstad ende geslagte van de heeren Van Tol) € 6
Leids Jaarboekje 1983 Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken vijfenzeventigste deel. (o.a. D. J. Noordam: Homosexualiteit en sodomie in Leiden, 1533-1811 (72-105); J. P. M. Roozen: Leidse bibliotheken rond de eeuwwisseling (149-166); Th. P. F. Wortel Thzn: De memoires van Hendrik Neuteboom (167-200); C. J. D. Waal: Het uitbreidingsplan 1933 van Leiden (201-244)) goed, € 6
Louro, Susana Louro & Helen Major (Eds) (1977). TIMS Transactions 1965. Transactions of the first international symposium on molinology (Cascais, Portugal, 1965). TIMS The International Molinological Society, 1977. Selskabet Danske Møllers Venner, Danmark. no isbn — 281 pp. quarto pb, richly illustrated, near mint (Rex Wailes: Conservation and restoration techniques in England - Fernando Castel-Branco: A plea for the study of tide mills in Portugal - Sven B. Ek: Horizontal mills - Rex Wailes: The technical development of the windmill in England - A. Bicker Caarten: The early history of windmills in the Netherlands - A. Amorin Rosa: Watermills of the Order of the Templars and the knights of Christ in the Nullius Diocesis of Tomar - Rex Wailes: The windmills of New England and Long Island, USA - Anders Jespersen: Mill preservation in Denmark) € 30
Melles, J. Melles (1962). Ministers aan de Maas. Rotterdamse Geschiedenis van de Rotterdamse pensionarissen, met een inl. over het stedelijk pensionaat, 1508-1795. Rotterdam: Nijgh & Van Ditmar. – 267 p, linnen, omslag rafelig € 10
Muusse, W. Muusse (1934). Bezoldigingsbesluit burgerlijke rijksambtenaren 1934, met 21 bijlagen bevattende alle voorschriften, welke behooren te worden in acht genomen bij de salarieering en de regeling der overige onderdeelen van het materrieele recht der ambtenaren in dienst van het rijk, der provinciën, gemeenten, polders, waterschappen, onderwijsinrichtingen en der door of vanwege de overheid gesubsidieerde instellingen. Alphen aan den Rijn: N. Samsom. — 386 blz. gebonden, rug sterk verkleurd, geen omslag, naam eigenaar (Alg. Ned. Chr. Amb. Bond Afd. Rotterdam) op 2e voorblad, overigens pagina's schoon en strak (nooit gebruikt?) ("Minister, hoofd van een Departement van Algemeen bestuur fl. 14400 vast - Meubelmaker Universiteiten groep 4 fl 1352-1652 - - Muntmeester Munt fl 7650 vast - Onderwijzer Lager onderwijs fl 1215-2430 - Ziekenverpleger Opvoedingsgesticht voor jongens fl 1395-1935) (Bijlage 7. Rangschikking in klassen van A. Gemeenten B. Gerechten C. Ontvangkantoren (...) D. Postkantoren E. Strafgestichten) (Bijlage 20 Personeel op arbeidscontract) € 50 [of doe een bod]
Niermeyer, J. F. Niermeyer (1944). Delft en Delfland. Hun oorsprong en vroegste geschiedenis. Leiden: Burgersdijk & Niermans. — 129 blz. gebonden met omslag bladzijden sterk gebruind maar schoon € 10
Nijhof, P. Nijhof (1988). Schetsen van papiermolens. Met tekeningen van R. Nijhof. Zutphen: Bührmann-Ubbens. isbn 9071180107. — oblong quarto, ringband, 15 blz tekst, en 15 blz. tekeningen (houtskool?) € 10
Oosterbaan, P. Oosterbaan (1954). Zeven eeuwen. Geschiedenis van het Oude en Nieuwe Gasthuis te Delft. In eigen beheer. — 457 + LXIX blz. gebonden, linnen, geen omslag, gaaf (in drie delen, waarvan deel I en II ook als proefschrift Groningen, promotor: B. H. Slicher van Bath) € 25
Overvoorde, J. C. Overvoorde en J. W. Verburgt (1937). Archief der secretarie van de stad Leiden 1253-1575. Inventaris en regesten. Leiden: J. J. Groen en Zoon. — 683 blz. ingenaaid, mooi strak en schone bladzijden, € 40 incl. pakketpost
Pama, C. Pama (1987). Rietstap’s Handboek der heraldiek. Brill. isbn 9004083529 — 5e druk 376 blz. softcover, bladzijden schoon, € 30
Pleyte, W. Pleyte, A. van den Bogert en H. Bouwheer (1889). Uddel en Uddeler Heegde. Barneveld: Boonstra. — cxciv + 111 blz. rood linnen goudopdruk, twee kleine beschadigingen, licht verbleekte rug, overigens tamelijk gaaf voor- en achterplat, 10 platen waaronder gekleurde plattegrond, (Dit boek is in grotere oplage verschenen zonder het 'voorboek' van cxciv blz.) (Voorboek: Der Malen Boeck van de Vddeler Heeghe vnd derselffuer malen veltt, genomen vuijt de Rechten van Eeder ende Redener Bosschen.) (Het boek heeft een index, maar lang niet alle namen uit het boek zijn via de index te vinden) € 100
Prak, M. Prak (1985). Gezeten burgers. De elite in een Hollandse stad: Leiden 1700-1780. 's-Gravenhage: De Bataafsche Leeuw / Hollandse Historische Reeks 6. isbn 906707098x – 438 blz. gebonden, omslag, bladzijden strak en schoon € 20
Prevenier, W. Prevenier & J. G. Smit (Bewerking) (1991, 1987). Bronnen voor de geschiedenis der dagvaarten van de Staten en steden van Holland voor 1544. Deel I 1276-1433. eerste stuk: Inleiding, lijsten, indices. Tweede stuk: Teksten. Instituut voor Nederlandse Geschiedenis. [RGP Grote Serie 201] isbn 905216021X – 286 + 797 blz. quarto linnen, geen omslagen (zoals uitgegeven?), bladzijden schoon en strak (geen bibliotheekexemplaren), inclusief pakketpost € 60
Reinfeld, Fred Reinfeld (1966). Der Münzkenner. Stuttgart, Battenberg. — 3. Auflage 1970, 231 pp. (560 photo's). American original 1955/1966. hardcover, dj rubbed shelfwear, insides clean and tight (about coins of historical interest) € 10
Rösch, Siegfried Rösch (1977). Caroli Magni Progenies. Pars 1. Verlag Degener & Co. isbn 3768660036 — 229 blz. gebonden zonder omslag. Deel 2 nooit verschenen. € 40
Schakel M. W. Schakel (1954). De waterwolf slaat toe. eigen uitgave. — eerste druk. 96 blz. brochure, omslag verkleurd achterkant los en met een scheur, overigens bladzijden schoon en strak, € 10
Schoorl, Henk Schoorl (1979). 't Oge. Het waddeneiland Callensoog onder het bewind van de heren van Brederode en hun erfgenamen, de graven van Holstein-Schaumburg, tot de verkoop aan de Hollandse heren, ca. 1250-1614. Historische Vereniging voor Zuid-Holland onder de zinspreuk 'Vigilate Deo Confidentes' — 389 pp. linnen, goed (linnen iets vlekkerig (watervlekken?), bladzijden schoon en strak) € 10
Schotel, G. D. I. Schotel (1851). De Abdij van Rijnsburg. 's-Hertogenbosch: Gebr. Muller. &mdahs; 360 blz. octavo, gebonden, schoon en strak, € 40
Schutte, O. Schutte e.a. (1982). De gemeentewapens van Achterhoek en Liemers. Jaarboek Achterhoek en Liemers 1982, deel V. De Walburg Pers. isbn 9060110609 — 174 blz. + 32 blz. wapens in kleur, ingenaaid, pagina's schoon en strak, € 10
Slicher, Bernard Slicher van Bath (1949). Herschreven historie. Schetsen en studi&eauml;n op het gebied der middeleeuwse geschiedenis. Brill. — eerste druk, linnen, 315 blz., behoorlijk beschadigd stofomslag, ex-libris, naam op achterzijde titelblad, bladzijden schoon en strak € 15
Soet, F. de Soet (Red.) (1976). De waarden van de uiterwaarden. Een milieukartering en -waardering van de uiterwaarden van IJssel, Rijn, Waal en Maas. Wageningen: Centrum voor Landbouwpublicaties en Landbouwdocumentatie. isbn 9022006042 — 89 blz. quarto (naam op voorkant), met 25 kaarten in kleur, in plastic map, € 20
Soeteman, A. Soeteman (1962). 150 Jaar sociale zorg in Vlaardingen 1795-1945.Zuid-Hollandse Studiën Deel X. (1962). Historische Vereniging voor Zuid-Holland onder de zinspreuk "Vigilate Deo Confidentes." Drukkerij Die Haghe. — 275 blz. gebonden, pagina's schoon en strak, € 8
Spoor, Casper Spoor en Job Vink (1966/1990). Kroniek van Nootdorp deel I (Spoor, 1966) en II (Vink, 1990). Nootdorp. — 223 + 151 blz. softcover, cover wat gebruind, overigens perfect € 10
Stokvis, P. R. D. Stokvis (1977) De Nederlandse trek naar Amerika 1846 - 1847. Universitaire Pers Leiden. isbn 9060214234 — 251 blz. paperback rug verkleurd, bladzijden strak en schoon € 15
Tetteroo, A. J. M. Tetteroo (1982). Groei en evolutie van Rozenburg. Eens een eiland. Rozenburg: Culturele raad van Rozenburg. — 200 blz. kunstleer gebonden in idem box € 20
Venner, G. H. A. Venner (1985). De Meinweg. Onderzoek naar de rechten op gemene gronden in het voormalige Gelders-Gulikse grensgebied circa 1400-1822. proefschrift Nijmegen. Assen: Van Gorcum. geen isbn — 430 blz. ingenaaid, ex-libris en naamstempel, goed, € 12
Vereeniging tot uitgaaf der bronnen van het oud-vaderlandsche recht (1960) Verslagen en Mededelingen Deel XII, No. 1. Utrecht: Kemink. — 291 blz. ingenaaid, bladzijden schoon en strak (oa Fockema Adreae: Het landrecht van Lingen van 1555, 17-58 - A. Johanna Maris: Leenheer en leenman in betrekking tot het leengoed in de late Middeleeuwen 127-163 - idem: Een zeventuig inzake een aan het Sticht van Utrecht onttrokken leengoed, 1312, 164-166 - Th. E. Jensma: Bronnen tot de geschiedenis van de gruit in het graafschap Holland, het bisdom Utrecht en het hertogdom Gelre, 167-216) € 10
Vermaseren, B. A. Vermaseren (1981). Het klooster 'Sancta Maria in Monte Sion' tussen Delft en Rijswijk. Genootschap Delfia Batavorum, nummer 7. isbn 9062310923, 241 blz., ingenaaid, bladzijden schoon, redelijk &euro 12
Verheul, J. Verheul Dzn (1930/1937). Oude boerenhofsteden in Zuid-Holland. Rotterdam: W. Zwagers. — Tweede vermeerderde druk. 115 blz. waarvan 40 platen (36 zw/w, 4 kleur) behoorlijk gaaf € 40
Verstegen, S. W. Verstegen (1990). Gegoede ingezetenen. Jonkers en geërfden op de Veluwe tijdens ancien regime, revolutie en restauratie (1650-1830). De Walburg Pers. — 211 blz. paperback, gaaf € 10
Verstegen, S. W. Verstegen (1990). Gegoede ingezetenen. Jonkers en geërfden op de Veluwe tijdens ancien regime, revolutie en restauratie (1650-1830). Proefschrift VU 1989 — 219 blz. paperback, gaaf € 10
G. N. M. Vis (1996). Het weeshuis van Woerden. 400 Jaar Stadsweeshuis en Gereformeerd Wees- en Oudeliedenhuis te Woerden 1595-1995. Hilversum: Verloren. isbn 9065505288 — 285 pp. 46 afbeeldingen, linnen, omslag, vrijwel nieuw, € 20
Vredenberg, J. J. Vredenberg-Alink (1975). Kaarten van Gelderland en de kwartieren. Proeve van een overzicht van gedrukte kaarten van Gelderland en de kwartieren vanaf het midden der zestiende eeuw tot circa 1850 Arnhem: Vereniging Gelre. isbn 9060114124 — 143 pp. linnen, stempel op achterzijde titelblad (KNG v Geslacht- en Wapenkunde) € 40
Weiler, A. G. Weiler (1974). Necrologie, kroniek en cartularium c.a. van het Fraterhuis te Doesburg (1432-1559. Met een inleiding uitgegeven door A. G. Weiler, voorzien van paleografische en boek-archeologische aantekeningen door A. Gruijs. Leiden: Brill. isbn 9004038469 — 217 pp. linnen , geen omslag (zoals uitgegeven?), gaaf € 40
Winkler, Johan Winkler (1885; heruitgave 1971, ). De Nederlandsche geslachtsnamen in oorsprong, geschiedenis en beteekenis. 1885: Haarlem: Tjeenk Willink (goedkoope uitgaaf) / 1971: Zaltbommel: Europese Bibliotheek. — 637 p., gebonden, gaaf, € 15
Wolters, J. B. Wolters (1981). Beekbergen in oude ansichten deel 2. Europese Bibliotheek. isbn 9028816550 – 74 foto’s € 12
Zagwijn, G. H. Zagwijn & C. J. van Staalduinen (1975). Geologische overzichtskaarten van Nederland. Kaarten. Profielen. Toelichting. Rijks Geologische Dienst. 134 pp., 5 kaarten in cassette
Zuid-Hollandse Studiën Deel I. (1950). Historische Vereniging voor Zuid-Holland onder de zinspreuk "Vigilate Deo Confidentes." Drukkerij Die Haghe. — 95 blz. halflinnen, pagina's schoon en strak (oa J. Keuning: Plattegronden van de stad Schiedam - J. Verseput: Het ontstaan van Goeree en Overflakkee. S. J. Fockema Andrea: 'Aen 't ende van den Lande'; de Hollands-Utrechtse grensstreek) € 15; idem naam op schutblad € 10
Zuid-Hollandse Studiën Deel IV. (1954). Historische Vereniging voor Zuid-Holland onder de zinspreuk "Vigilate Deo Confidentes." Voorburg: Drukkerij Die Haghe. — 217 pp. gebonden, pagina's schoon en strak (i.a.: J. G. N. Renaud: Huis te Riviere - H. A. H. Kranenburg: Het afslagwezen voor de visserij in het beneden-Maasgebied, 1400-1600 - A. van der Marel: De portretten van het geslacht van Naaldwijk - J. Belonje: De ridderhofstad Steenhuizen in Vlaardingerambacht - M. den Admirant: Sociaal-historische schets van Vlaardingen (1814-1914)), gaaf € 15
Zuid-Hollandse Studi&eauml;n Deel VIII. (1959). Historische Vereniging voor Zuid-Holland onder de zinspreuk "Vigilate Deo Confidentes." Drukkerij Die Haghe. — 173 blz. halflinnen, naam op schutblad, overigens gaaf (oa: Mr S. J. Fockema Andreae: Vorming en integratie der provincie Zuid-Holland - A. G. de Groot: Zweder en Jacob van Gaasbeek in Z.-Holland - D. Hoek: Adriaan Menninck, beeldenstormer en watergeus - C. van Krieken: De restauratie van het groene kerkje te Oegstgeest) € 12
Zuid-Hollandse Studiën Deel XI. (1965). Historische Vereniging voor Zuid-Holland onder de zinspreuk "Vigilate Deo Confidentes." Drukkerij Die Haghe. — 341 blz halflinnen, bladzijden schoon en strak € 15 (i.a.: Reinsma, R.: Verslag lagere, middelbare en latijnse scholen in Noord- en Zuid-Holland (de verslagen van inspecteur Wijnbeek) - L. C. van der Knoop: De resultaten van een onderzoek naar de historische ontwikkeling van het Brielse stadsbestuur gedurende de middeleeuwen - H. A. H. Boelmans Kranenburg: Zeescheepvaart in Zuid-Holland 1400-1550 - H. Hardenberg: Middeleeuw Monster)
Voor bestellen en verkoopvoorwaarden klik hier.
http://www.benwilbrink.nl/antiquarian_books/geneatopo.htm