Voor bestellen en verkoopvoorwaarden klik hier.
Zie ook de catalogus
Geschiedenis
Werkgroep Oud-De Lier (1978). Uit het Liers Verleden. Verschillende artikelen over De Lier samengesteld door de werkgroep Oud-De Lier. — ingenaaid 128 blz., bladzijden schoon en strak (o.a. K. F. van Dijk: De kohieren van de tiende penning van 1561 - E. B. van Rijn: Verpondingen over de huizen, erven en gebouwen, tuinen of boomgaarden staande in de heerlijkheid van de Lier, haar bewoners, eigenaars, verhuurders en huurders en opeenvolgende eigenaars en huurders, jaarlijkse huren, lopend over de periode 1730 t/m 1790 - E. B. van Rijn: Mannelijke inwoners van De Lier in 1811 en 1813 van 17 tot 82 jaar) € 15
H. ten Boom en B. Woelderink (1976). Inventaris van het oud archief van de stad Rotterdam. Deel I Gemeentelijke Archiefdienst Rotterdam. — 301 blz. ingenaaid, omslag is verkleurd en heeft kleine vlekjes, bladzijden schoon, € 10
[Isaak Tirion] Utrecht in prent. 18e eeuwse prenten van steden, dorpen, kastelen en buitenplaatsen. Europese bibliotheek, 1965 — (reprint van 18e-eeuwse uitgave van Isaak Tirion, Amsterdam). ongepagineerd softcover, met ca 150 afbeeldingen, pagina's strak en schoon, zeer goed (o.a.: 67 en 68 Lopik - 98 Lischoten - 99 Zegveld - 200 Kamerik) € 10
[Isaak Tirion] Holland in prent. 18e eeuwse prenten van steden, dorpen, kastelen en buitenplaatsen. Europese bibliotheek, 1964 — (reprint van 18e-eeuwse uitgave van Isaak Tirion, Amsterdam). ongepagineerd softcover, afbeeldingen #233-500 (ca. 260), pagina's strak en schoon, zeer goed (o.a.: 251: Benskoop 1744 - 259 Alfen 1749 - 261 Bodegraven 1749 - 267 Zwammerdam 1749 - 269 't Huis Klein Poelgeest te Koudekerk 1730 - 270 't huis Berendrecht bij Alfen 1730 - 271 't Huis Groot poelgeest te koudekerk 1730 - 273 293 't Huis te Teilingen bij Sassenheim - 't Huis Stoopenburg bij Koudekerk 1730 - 274 't Huis Rynenburg by Koudekerk 1730 - 470 Gezigt op de stad Naarden - 451 Het Huis te Werve bij Rijswijk 1729 - 453 Overblijfsel van het Huis Burg onder Rijswijk 1729 - 457 het Huis Altena bij Delft 1929 - 458 Het Dorp Pynakker 1737 - 477 Jaarsveld - 479 Streefkerk - 485 en 487 Leerdam - 489 Asperen -497 Leerbroek 496 de Heukelumsche poort te Asperen - 498 Nieuland - 499 Heykoop - 500 Schoonrewoerd) € 15
Pietersma, A. Pietersma & L. L. M.Smit (Red.) (1991). Burgerwezen van Utrecht. 500 jaar stichting van Evert Zoudenbalch. Utrecht: Centraal Museum. — 118 pp. illustrated in black and white and in colour. slap kaft, pagina's strak en schoon, € 10
G. Alders e.a. (1982). Hollandse Studiën 12. isbn 9070403021 — 219 pp. klein quarto, bladzijden strak en schoon (oa: G. Alders: De Waelneshoeve te Hendrik Ido Ambacht en andere middeleeuwse stenen kamers in Nederland - M. C. van Leeuwen-Canneman: Poldervorming in oostelijk Delfland aan het einde van de middeleeuwen - J. P. A. Louman: 'Roerende dat Heycoopwater ende Aemsterlant'. Een Hollands-Utrechts waterstaatsgeschil en de instelling van het hoogheemraadschap Amstelland, 1520-1527) € 12
D. van Doorn, J. A. Jaeger, W. A. H. crol en H. F. Wessels (1973/1984). Gedenkschrift uitgegeven ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van het Hoogheemraadschap van Schieland. Rotterdam: C. Hartog, Jr. / Utrecht: drukkerij de Boer-Cuperus — (1984 facsimilé-herdruk). 171 blz. softcover, bladzijden schoon en strak (D. van Doorn: Het charter van Floris V van 14 mei 1273; Schielands Hoge Zeedijk; Het onderhoud van de dijk; Korte beschrijving van de begrenzing en het gebied van Schieland; Schielands bestuur; De zetel van het hoogheemraadschap - J. A. Jaeger: De bemaling van de Rotte (Schielands boezem); Schielands Hensbeker; Schielands wapen - W. A. H. Crol: Wouter Dammasz. de Hont, secretaris-Rentmeester van 1538-1572 - H. F. Wessels: Het turfsteken en slagturven in vroeger eeuwen - Naamlijsten van dijkgraven, hoogheemraden en hoofdambtenaren) &euro 15
S. W. A. Drossaers (1917). De archieven van de Delftsche Statenkloosters. Van Stockum. — gebonden 628 blz., naam eerdere eigenaar op titelblad, enkele streepjes in polood in de index, overigens bladzijden schoon en strak, € 100
Lex Dalen Gilhuys (1987). Haegsche dingen die verdwenen. Grachten, gebouwen, huizen, straten en attracties van toen. BZZTôH. isbn 9062912591 — 157 blz. paperback, omslag heeft enige verkleuring, pagina's sschoon en strak (Hoofdzaak is de tekst, die uitvoerig met oude foto's is verlucht) € 10
Gewin, J. P. J. (1955). Blüte und Niedergang hochadliger Geschlechter im Mittelalter. 's-Gravenhage: Druckerei v/h H.L. Smits. — 375 blz. blauw linnen, geen omslag zoals uitgegeven, bladzijden schoon en strak, tweede druk 1957, in perfecte staat, € 20
Groustra, G. R. Groustra (1981). Mei slykboar en kramizer. Oer dykwurkers en lanoanwinners yn Fryslan en har ark. Ljouwert: De Tille.isbn 9065530053 — 142 blz. gebonden, stofomslag licht beschadigd, naamstempel op vrij voorblad, overigens bladzijden schoon en strak, € 10
J. Heringa, F. Keverling Buisman, D. T. Koen en P. Brood (1981). Drentse rechtsbronnen. Willekeuren/Goorspraken/Indices, Supplement op de ordelen van de etstoel. De Walburg Pers. isbn 9060110595 — 484 blz. paperback, licht beschadigd omslag, € 10
A. M. Hulkenberg (1966). Het Huis Dever te Lisse. Zalbommel: Europese Bibliotheek. — 1e druk, 314 pp. uitstekend papier, linnen, omslag lichte plankschade en scheurtjes, bladzijden schoon en strak, € 70
J. Kloos (1911). Een bezoek aan de St. Joris-Doelen te Noordwijk. Noordwijk: Dorsman Boekhandel en Stoomdrukkerij. — 19 + 24 pp, + ca. 10 z/w platen, slap kaft, rug gebruind, tekst zonder aantekeningen of markeringen, mooi exemplaar (Het is een geïllustreerde beschrijving van een bezoek aan het gebouw, met als bijlagen oa. de tekst der authentieke acte van de nieuwe 'fondatie der scutterye ende ghilde van S. Joris in noortich.') € [is zoek]
Leids Jaarboekje 1961 Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken 1961 drie en vijftigste deel — bladzijden schoon (W. J. van Varik: De hofstede Duinzicht en het rechthuis te Oegstgeest - A. J. P. Bakkers: De vaststelling van een bijzondere rooilijn voor Warmond in het jaar 1648 - E. Pelinck: Een bloemisterij en een speeltuin buiten de Koepoort - J. P. Duyverman: Revolutie in Leiden - A. G. van der Steur: De geschiedenis van de Zwanburgerpolder te Warmond - ) € 8
Leids Jaarboekje 1963 Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken 1963 vijf en vijftigste deel — achterkaft is gevouwen geweestbladzijden schoon (W. J. Kret: De Leidse blekerijen - J. J. M. Groffie: Het tweede eeuwfeest van Leidens ontzet en de feestrede van Johannes le Francq van Berkhey - A. F. de Graaff: Een Leidse koopmanszoon naar de galeien (Jacob Jansz. de Haes geseyt Hollander) - W. F. van der Burgh: Iets over de geschiedenis van het hoogheemraadschap Rijnland en zijn oorsprong - E. Pelinck: Abspoel - A. M. Hulkenberg: Het Onse Vrouwe Ghilde te Lisse - A. G. van der Steur: De geschiedenis van de Zwanburgerpolder te Warmond (slot)) € 8
Leids Jaarboekje 1994 Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken zesentachtigste deel — 255 blz. (oa: M. H. V. van Amstel-Horák: Paulus Buys en het Hoogheemraadschap van Rijnland - C. Willemijn Fock: De kerkmeesterskamer in de Pieterskerk - C. D. van Strien Schotse studenten in Leiden omstreeks 1700 - D. van Tol: De gevelstenen van het Huis Tol te Koudekerk) € 5
Leids Jaarboekje 2006 Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken 2006 achtënnegentigste deel. — (D. J. Faber: Zorgen voor de ziel. Het Leidse memoriewezen van de late middeleeuwen; A. F. J. Niermeijer: Agrarische en landschappelijke ontwikkelingen in Wassenaar en Voorschoten) € 5 =
P. C. Molhuysen en P. J. Blok (Red.) (1911). Nieuw Nederlandsch Biografisch Woordenboek. Sijthoff. — 1e deel, 1599 blz. halfleren band, bladzijden schoon en strak, € 20
A. J. de Mooy (1950). De Gelderse kroniek van Willem van Berchen, naar het Hamburgse handschrift uitgegeven over de jaren 1343-1481. Proefschrift UvA. Arnhem: Gouda Quint. — xxxv + 203 pp. slap kaft, pagina's schoon, (introduction in Dutch, the chronicle itself in Latin, with annotations on special terms, names and expressions in Dutch) € 20
W. Muusse (1934). Bezoldigingsbesluit burgerlijke rijksambtenaren 1934, met 21 bijlagen bevattende alle voorschriften, welke behooren te worden in acht genomen bij de salarieering en de regeling der overige onderdeelen van het materrieele recht der ambtenaren in dienst van het rijk, der provinciën, gemeenten, polders, waterschappen, onderwijsinrichtingen en der door of vanwege de overheid gesubsidieerde instellingen. Alphen aan den Rijn: N. Samsom. — 386 blz. gebonden, rug sterk verkleurd, geen omslag, naam eigenaar (Alg. Ned. Chr. Amb. Bond Afd. Rotterdam) op 2e voorblad, overigens pagina's schoon en strak (nooit gebruikt?) ("Minister, hoofd van een Departement van Algemeen bestuur fl. 14400 vast - Meubelmaker Universiteiten groep 4 fl 1352-1652 - - Muntmeester Munt fl 7650 vast - Onderwijzer Lager onderwijs fl 1215-2430 - Ziekenverpleger Opvoedingsgesticht voor jongens fl 1395-1935) (Bijlage 7. Rangschikking in klassen van A. Gemeenten B. Gerechten C. Ontvangkantoren (...) D. Postkantoren E. Strafgestichten) (Bijlage 20 Personeel op arbeidscontract) € 100 [of doe een bod]
C. Pama (1987). Rietstap’s Handboek der heraldiek. Brill. isbn 9004083529 — 5e druk 376 blz. softcover, bladzijden schoon, € 30=
C. Pama (1961). Rietstap’s Handboek der heraldiek. Brill. — 4e druk 376 blz. linnen, voorblad van omslag aan binnenkant voorplat geplakt, bladzijden schoon, € 30
W. Pleyte, A. van den Bogert en H. Bouwheer (1889). Uddel en Uddeler Heegde. Barneveld: Boonstra. — cxciv + 111 blz. rood linnen goudopdruk, twee kleine beschadigingen, licht verbleekte rug, overigens tamelijk gaaf voor- en achterplat, 10 platen waaronder gekleurde plattegrond, (Dit boek is in grotere oplage verschenen zonder het 'voorboek' van cxciv blz.) (Voorboek: Der Malen Boeck van de Vddeler Heeghe vnd derselffuer malen veltt, genomen vuijt de Rechten van Eeder ende Redener Bosschen.) (Het boek heeft een index, maar lang niet alle namen uit het boek zijn via de index te vinden) € 100
P. Oosterbaan (1954). Zeven eeuwen. Geschiedenis van het Oude en Nieuwe Gasthuis te Delft. Delft. — 457 + lxix blz., linnen, geen omslag, voor en achterplat lichte kastschade rug gaaf, bladzijden schoon en strak (deel I en II: proefschrift Groningen, promotor: B. H. Slicher van Bath) € 50
Pleyte, W. Pleyte, A. van den Bogert & H. Bouwheer (1886). Meerveld en Meervelder Bosch. Barneveld: Boonstra. — xciii + 55 blz. ingenaaid, omslag ernstig beschadigd omdat het papier afbrokkelt 8 platen waaronder 2 gekleurde plattegrondjes, overigens bladzijden schoon (Dit boek is in grotere oplage verschenen zonder het 'voorboek' van cxciv blz.) (Voorboek: Der Malen Boeck van de Vddeler Heeghe vnd derselffuer malen veltt, genomen vuijt de Rechten van Eeder ende Redener Bosschen.) (Het boek heeft een index, maar lang niet alle namen uit het boek zijn via de index te vinden) € 30
Pleyte, W. Pleyte, A. van den Bogert & H. Bouwheer (1886). Meerveld en Meervelder Bosch. Barneveld: Boonstra. — xciii + 55 blz. linnen, een kleine beschadiging, juist zichtbare verbleking op voorplat, overigens tamelijk gaaf bindwerk, 8 platen waaronder 2 gekleurde plattegrondjes, (Dit boek is in grotere oplage verschenen zonder het 'voorboek' van cxciv blz.) (Voorboek: Der Malen Boeck van de Vddeler Heeghe vnd derselffuer malen veltt, genomen vuijt de Rechten van Eeder ende Redener Bosschen.) (Het boek heeft een index, maar lang niet alle namen uit het boek zijn via de index te vinden) € 70
Fred Reinfeld (1966). Der Münzkenner. Stuttgart, Battenberg. — 3. Auflage 1970, 231 pp. (560 photo's). American original 1955/1966. black hardback silver, dustjacket rubbed shelfwear, insides clean and tight (about coins of historical interest) € 10
M. W. Schakel (1954). De waterwolf slaat toe. eigen uitgave. — eerste druk. 96 blz. brochure, omslag verkelurd, overigens bladzijden schoon en strak, € 20
G. D. I. Schotel (1851). De Abdij van Rijnsburg. 's-Hertogenbosch: Gebr. Muller. — 1e druk, 360 blz. quarto, begin 20e eeuw gebonden?, schoon en strak, € 60
O. Schutte e.a. (1982). De gemeentewapens van Achterhoek en Liemers. Jaarboek Achterhoek en Liemers 1982, deel V. De Walburg Pers. isbn 9060110609 — 174 blz. + 32 blz. wapens in kleur, ingenaaid, pagina's schoon en strak, € 10
A. Soeteman (1962). 150 Jaar sociale zorg in Vlaardingen 1795-1945.Zuid-Hollandse Studiën Deel X. (1962). Historische Vereniging voor Zuid-Holland onder de zinspreuk "Vigilate Deo Confidentes." Voorburg: Drukkerij Die Haghe. — 275 blz. gebonden, pagina's schoon en strak, € 10
J. J. S. Baron Sloet en J. S. van Veen (1904). Register op de leenaktenboeken van het vorstendom Gelre en graafschap Zutphen, naar het oorspronkelijke handschrift uitgegeven. Overkwartier, bewerkt door Mr. J. J. S. Baron Sloet. Arnhem: S. Gouda Quint. Gelre, Vereeniging tot Beoefening van Geldersche Geschiedenis, Oudheidkunde en Recht — ex-lib (doublet UB VU). 152 + 33 blz. linnen gebonden, bladzijden schoon en strak, € 75
Spoor, Casper Spoor en Job Vink (1966/1990). Kroniek van Nootdorp deel I (Spoor, 1966) en II (Vink, 1990). Nootdorp. — 223 + 151 blz. softcover, cover wat gebruind, overigens perfect € 10
B. A. Vermaseren (1981). Het klooster 'Sancta Maria in Monte Sion' tussen Delft en Rijswijk. Genootschap Delfia Batavorum, nummer 7. isbn 9062310923, 241 blz., ingenaaid, bladzijden schoon, rdelijk &euro 12
G. N. M. Vis (1996). Het weeshuis van Woerden. 400 Jaar Stadsweeshuis en Gereformeerd Wees- en Oudeliedenhuis te Woerden 1595-1995. Hilversum: Verloren. isbn 9065505288 — 285 pp. 46 afbeeldingen, 1e druk, paars linnen zilver opdruk, omslag, vrijwel nieuw, € 20
S. P. Wolfs (1984). Middeleeuwse Dominicanenkloosters in Nederland. Assen: Van Gorcum. isbn 9023220358 — 387 pp., blauw linnen zilver, omslag, € 35
Zuid-Hollandse Studiën Deel I. (1950). Historische Vereniging voor Zuid-Holland onder de zinspreuk "Vigilate Deo Confidentes." Voorburg: Drukkerij Die Haghe. — 95 blz. gebonden, pagina's schoon en strak (oa J. Keuning: Plattegronden van de stad Schiedam - J. Verseput: Het ontstaan van Goeree en Overflakkee. S. J. Fockema Andrea: 'Aen 't ende van den Lande'; de Hollands-Utrechtse grensstreek) € 20; idem naam op schutblad € 15
Zuid-Hollandse Studiën Deel IV. (1954). Historische Vereniging voor Zuid-Holland onder de zinspreuk "Vigilate Deo Confidentes." Voorburg: Drukkerij Die Haghe. — 217 pp. gebonden, pagina's schoon en strak (i.a.: J. G. N. Renaud: Huis te Riviere - H. A. H. Kranenburg: Het afslagwezen voor de visserij in het beneden-Maasgebied, 1400-1600 - A. van der Marel: De portretten van het geslacht van Naaldwijk - J. Belonje: De ridderhofstad Steenhuizen in Vlaardingerambacht - M. den Admirant: Sociaal-historische schets van Vlaardingen (1814-1914)) € 15
Zuid-Hollandse Studiën Deel VIII. (1959). Historische Vereniging voor Zuid-Holland onder de zinspreuk "Vigilate Deo Confidentes." Voorburg: Drukkerij Die Haghe. — 173 blz. gebonden, naam op schutblad, overigens pagina's schoon en strak (oa: Mr S. J. Fockema Andreae: Vorming en integratie der provincie Zuid-Holland - A. G. de Groot: Zweder en Jacob van Gaasbeek in Z.-Holland - D. Hoek: Adriaan Menninck, beeldenstormer en watergeus - C. van Krieken: De restauratie van het groene kerkje te Oegstgeest) € 15
Zuid-Hollandse Studiën Deel XI. (1965). Historische Vereniging voor Zuid-Holland onder de zinspreuk "Vigilate Deo Confidentes." Voorburg: Drukkerij Die Haghe. — 341 pp. gebonden, zonder omslag zoals uitgebracht, bladzijden schoon en strak (i.a.: Reinsma, R.: Verslag lagere, middelbare en latijnse scholen in Noord- en Zuid-Holland (de verslagen van inspecteur Wijnbeek) - L. C. van der Knoop: De resultaten van een onderzoek naar de historische ontwikkeling van het Brielse stadsbestuur gedurende de middeleeuwen - H. A. H. Boelmans Kranenburg: Zeescheepvaart in Zuid-Holland 1400-1550 - H. Hardenberg: Middeleeuw Monster) € 12
J. C. Besteman e.a. (1975). Hollandse Studiën 8. Dordrecht. Historische Vereniging Holland. — linnen, 348 blz., geen omslag, goed (o.a. S. Groenveld en A. H. Huussen Jr: De zestiende-eeuwse landmeter Jaspar Adriaensz. en zijn kartografisch werk. - A. G. van der Steur: Johan van Duvenvoirde en Woude (1547-1610), heer van Warmond, admiraal van Holland) € 10
Voor bestellen en verkoopvoorwaarden klik hier.
http://www.benwilbrink.nl/antiquarian_books/geneatopo.htm