
For ordering and conditions of sale click here.
Voor bestellen en verkoopvoorwaarden klik hier.
Acquoy, J. G. R. Acquoy (1875). Het klooster Windesheim en zijn invloed Provinciaal Utrechtsch Genootschap. — alleen 1e deel van 3 delen, xvi + 329 blz. 1e druk, halflinnen, bladzijden schoon en strak € 25
Adriani, J. H. Adriani (1941). Het stads-ambachtskinderhuis te Utrecht. Kemink. — 263 pp. linnen, bladzijden strak en schoon € 20
Algra, H. Algra (1978). Kroniek van een Friese boer. De aantekeningen(1821-1856) van Doeke Wijgers Hellema te Wirdum. Bewerkt door H. Algra. Franeker: Wever. isbn 9061352851 — 445 blz. linnen, omslag met scheurtje, naam op schutblad, overigens bladzijden schoon en strak € 10
Allen, Philip Allen (1993). Atlas der atlassen. De kaartenmakers en hun wereldbeeld. HES?Brepols. isbn 9061941687 9072100557 — 160 blz. quarto gebonden, omslag , als nieuw € 25
Andriessen, O. Andriessen & H. J. van Lis (1892). Het Nederlandsch Staatsdomein en zijn beheer , toegelicht uit de meeningen van verschillende schrijvers, de beslissingen van het Bestuur der Domeinen en uit de jurisprudentie. 's-Gravenhage: Gebr. Belinfante. — 328 blz. gebonden, titelblad beschadigd,€ 30
Beernink, G. Beernink (1916). De geschiedschrijver enb rechtsgeleerde Dr. Arend van Slichtenhorst en zijn vader Brant van Slichtenhorst stichter van Albany, hoofdstad van den staat New York. S. Gouda Quint. — 280 blz. nieuw gebonden, bladzijden schoon en strak € 25
Berkelbach van Sprenkel, J. W. Berkelbach van Sprenkel, C. D. J. Brandt & F. L. Ganshof (Red.) (1951). Wereld Geschiedenis. De geschiedenis der mensheid van de oudste tijden tot heden. In zes delen. De Haan. — ca. 2000 blz., linnen, niet verkleurd, geen omslagen, verder heel goed € 40
Beyerchen, Alan D. Beyerchen (1977/1982). Wetenschap in nazi-Duitsland. De roep om een arische fysica. Het Spectrum. isbn 9027462232 — 312 pp. paperback, bladzijden strak en schoon € 10
Blankestijn, C. Blankestijn (1955). Verlating van hulpbehoevenden. L'abandon de famille. Proefschrift Utrecht. — 232 blz., stellingen, bladzijden schoon en strak € 20
Blécourt, A. S. de Blécourt & E. M. Meijers (Uitg.) (1929). Memorialen van het Hof (den Raad) van Holland, Zeeland en West-Friesland, van den secretaris Jan Rosa. Tjeenk Willink. — Deelen I, II en III, in 455 blz gebonden, linnen, zonder omslag, fraaie band, bladzijden schoon en strak € 60
Boer, Pim den Boer (1987). Geschiedenis als beroep. De professionalisering van de geschiedbeoefening in Frankrijk (1818-1914). Nijmegen; SUN. isbn 9061682673 — 558 pp., 1e druk, paperback, bladzijden strak en schoon € 12
Boeren, P. C. Boeren (1979). Catalogus van de handschriften van het Rijksmuseum Meermanno-Westreenianum. Rijksmuseum Meermanno-Westreenianum / Staatsuitgeverij. isbn 9012026229 — 261 pp. linnen, geen omslag, in ongelezen staat, bladzijden schoon € 30
Booy, E. P. de Booy & J. Engel (1985). Van erfenis tot studiebeurs. De fundatie van de vrijvrouwe van Renswoude te Delft. Opleiding van wezen tot de 'vrije kunsten' in de 18de en 19de eeuw. De fundatiehuizen. Bursalen in deze eeuw. Delft: Fundatie van Renswoude. Hollandse Studiën #15, Historische Vereniging Holland. isbn 9070403161 — 319 pp. linnen, foto-omslag, als nieuw, € 40
Boswell, John Boswell (1988/1990). Overgeleverd aan vreemden. Het verlaten van kinderen in de Oudheid en de Middeleeuwen. Balans. isbn 9050181007 — 356 blz. paperback, rug licht gekreukt, overigens strak en schoon, € 10
Bouman, P. J. Bouman (1956/1960). Economische en sociale geschiedenis. Noordhoff. — 6e druk, gebonden, omslag, 252 bladzijden, naam of achterkant voorplat, overigens bladzijden schoon € 20
Braaksma, A. M. Braaksma, M. van Bussel-Eijlander, A. M. Clazing & R. C. Hol (1977). Quedam narracio de Groninghe, de Trenthe, de Covordia et de diversis aliis sub diversis episcopis traietensibus. Een verhaal over Groningen, Drenthe en Coevorden en over allerlei gebeurtenissen onder verschillende Utrechtse bisschoppen. Bronnenuitgave van het Historisch Seminarium van de Universiteit van Amsterdam. — 194 blz. gestencild, paperback quarto, vrijwle als nieuw € 20
Buntinx, J. Buntinx & M. Gysseling (1965). Het oudste goederenregister van Oudenbiezen (1285-1344). Deel I Tekst Standaard-Boekhandel. — 359 blz. niet opengesneden, softcover, op voorblad opdracht van de 2e auteur, tekst overigens schoon en strak (het beloofde deel II met historische en taalkundige analyses nooit verschenen? Wel een woordenlijst, in 1977) (Het register is in het Nederlands, dat maakt het heel bijzonder!) € 30
Burke, Peter Burke (1974/1991). Venetië en Amsterdam. Een onderzoek naar elites in de zeventiende eeuw. Agon. isbn 9051570872 — 183 pp., linnen, bladzijden strak en schoon € 12
Catalogus van de Tentoonstelling Luister en Rampspoed van Mechelen ten tijde van Rembert Dodoens 1585-1985. Aflevering II van de Handelingen van de Koninklijke Kring voor Oudheidkunde, Letteren en Kunst van Mechelen, dl LXXXVIII, 1984 (id est 1985). — gebrocheerd, 192 blz., met foto's € 20
Chomsky, Noam Chomsky (1970/1971). De Aziatische oorlog. Interventie in Azië en de crisis in Amerika. Van Gennep Kritiese Bibliotheek. isbn 9060121473 — 258 pp. paperback, rug en bladzijden schoon en strak € 10
Clarisse, J. Clarisse (1847). Sterre- en natuurkundig onderwijs, gemeenlijk genoemd: Natuurkunde van het Geheel-al, en gehouden voor het werk van zekeren Broeder Gheraert. Een Nederduitsch oorspronkelijk leerdicht uit het laatst der XIIe of het begin der XIVe eeuw. Uitgegeven naar vijf zeer oude HSS., met gebruikmaking van vier latere maar zeer nauwkeurige afschriften, met eene inleiding en aanteekeningen. Leiden: Luchtmans. — 507 pp, enkele uitslaande platen, fraai gebonden half leer (door huis Neeven in Hasselt?). Gaaf exemplaar. € 200
Curvers, H. Curvers (1993). Dorpen en steden van klei. Van boer tot burger in Mesopotamië. Amsterdam University Press. isbn 9053560149 — 151 pp slap kaft als nieuw € 8
Daal, I. van Daal (1919). Ervaringen uit de praktijk omtrent kindersterfte. proefschrift Universiteit van Amsterdam. — 77 blz + reeks uitslaande tabellen, geen stellingen, ex lib stempels op titelblad, overigens schoon, € 20
Deursen, A. Th. van Deursen (1978/91). Mensen van klein vermogen. Het 'kopergeld' van de Gouden Eeuw. Bert Bakker. isbn 9035110110 — 455 blz. gebonden, omslag, 1ste druk, als nieuw, € 20
Dijkstra, H. Dijkstra (Red.) (jaargang 1966, 1967, 1968). Spiegel Historiael Maandblad voor geschiedenis en archeologie. Fibula-Van Dishoeck. — 192 + 704 + 704 blz. in twee oorspronkelijke kunstleren insteekbanden (De eerste jaargang telt compleet 3 nummers en is samengevoegd met de tweede jaargang) € 30
Dreux, Dick Dreux (1964). De boekaniers. De Arbeiderspers. — 304 blz. gebonden, bladzijden schoon en strak, € 6
Eerenbeemt, B. v. d. Eerenbeemt (1935). Het kind in onze middeleeuwsche literatuur. Amsterdam: Van Munster. — 463 blz. linnen, uitgeversstempel op voorblad, overigens bladzijden schoon en strak, geen omslag, € 20
Fockema Andreae (1914). Rechtshistorische opstellen aan geboden aan S. J. Fockema Andreae. Haarlem: De Erven F. Bohn. — 432 pp. gebonden, omslag, primitief facsimile van onbekende herkomst, € 20
Francken, A. W. Francken (1942). Het leven onzer voorouders in de Gouden Eeuw. 's-Gravenhage: Stols. — eerste druk, linnen, geen omslag, bladzijden schoon maar bruinend, € 10
Geurts, P. A. M. Geurts & F. A. M. Messing (Red.) (1979). Theoretische en methodologische aspecten van de economische en sociale geschiedenis. I en II. Martinus Nijhoff. isbn 9024721385, 9024721393 — 319 + 315 pp. paperback €
Goot, W. H. van der Goot (1930). De besteding van het inkomen. Het indexcijfer van de kosten van levensonderhoud. Nijhoff. Proefschrift Nederlandsche Handelshoogeschool. — 225 blz. quarto ingenaaid, ex-lib, vochtplek op kaft, overigens bladzijden schoon, € 25
Goede, A. de Goede (1949). Nederlandse rechtsgeschiedenis. Deel 1. Leiden: Stenfert Kroese. — 328 blz. karton met omslag, en strakbladzijden schoon (rechtsgeschiedenis tot ca 900. (deel 2 is in 1953 uitgebracht) € 12
Grapperhaus, Ferdinand H. M. Grapperhaus (1980). Belasting, vrijheid en eigendom. Hoe belastingheffing leidde tot meer zeggenschap voor burgers en meer eenheid tussen staten 511-1787. Walburg Pers/Kluwer. isbn 906011664X 9020012738 — 407 blz. hardcover, stofomslag, quarto, ex-libris, overigens bladzijden schoon en strak, € 15
Grimal, Pierre Grimal (1990/1992). Tacitus, een biografie. Baarn: Ambo. isbn 9026310943 — 400 pp., linnen, omslag, gaaf, € 20
Groeneweg, N. Groeneweg & H. Hallema (1976). Van nachtwacht tot computermacht. Vijftig eeuwen politie en justitie. Europese Bibliotheek. isbn 9028850392 — 420 pp. linnen, omslag, vrijwel nieuw, € 20
Groot, Hugo de Groot (1631/1910). Inleidinge tot de Hollandsche rechts-geleerdheid, beschreven bij Hugo de Groot. Met aantekeningen van Mr. S. J. Fockema Andreæ. Tweede, vermeerderde uitgave 1910. Deel I (tekst), deel II (aantekeningen). Arnhem: S. Gouda Quint. &mdash Halflinnen goudopdruk, 212 + 256 blz. naam op vrij voorblad, ex-libris, incidentele aantekeningen en marge n de eerste bladzijden van deel I, € 40
Hallema, A. Hallema (1929). Het Klaarkampster Weeshuis te Franeker van 1597-1897. Een bijdrage tot de geschiedenis der weezenverpleging in Friesland. Sijthoff. — 256 pp. papiergebonden recent vernieuwd, tekst is schoon en strak, € 25
Handschriften (1984). Handschriften en oude drukken van de Utrechtse Universiteitsbibliotheek. Utrecht: Universiteitsbibliotheek. isbn 9061943841 — 392 pp. 2e druk, paperback, omslag licht beschadigd/gekreukt, bladzijden strak en schoon, € 10
Heilbron, Johan Heilbron (1990). Het ontstaan van de sociologie. Amsterdam: Prometheus. isbn 9053330275 — 322 pp., 2e druk 1992, paperback, als nieuw, € 15
Heuvel, N. H. L. van den Heuvel (ongedateerd: 1946 1e druk). De ambachtsgilden van ’s-Hertogenbosch voor 1629. ’s-Hertogenbosch: Boekhandel Adr. Heinen. — 439 pp. + ca. 12 z/w platen, eerste druk, linnen (enige verkleuring), geen omslag, ex-libris op titelpagina, overigens bladzijden schoon maar wel bruin verkleurd, € 25
Hol, J. B. L. Hol (November 1941). Dr. J.B.L. Hol. Ter eere van haar 25 jarig doctoraat 1916-1941. Overdruk uit het Tijdschrift van het Nederlandsch Aardrijkundige Genootschap, 58. — 238 blz. ingenaaid, 2 uitslaande platen, ex-lib maar goed, bladzijden overigens schoon € 10
Hoogewerff, G. J. Hoogewerff (1947). De geschiedenis van de St Lucasgilden in Nederland. Amsterdam: van Kampen (serie Patria). — eerste druk 245 blz. klein octavo, gebonden, omslag, € 10
Huizinga, Johan Huizinga (1935). Herfsttij der Middeleeuwen. Tjeenk Willink. — 4e herziene druk. 537 pp. linnen, iets gescheurd van boekblok, overigens bladzijden strak en schoon, gaaf, € 10
Jansen-Sieben, Ria Jansen-Sieben (1968). De natuurkunde van het Geheelal. Een 13-de eeuws middelnederlands leerdicht. Académie Royale de Belgique, Classe des lettres et des sciences morales et politiques, collection des anciens auteurs Belges. html (op dbnl) 742 pp. Brussel: Paleis der Academiën. — 2 delen, gebonden exemplaire hors commerce, geschenk (met opdracht) van de auteur aan J. Deschamps, overigens bladzijden schoon en strak. Note especially: p. 273-431 left sides; the (Upsala, early 15th century) manuscript, right sides the transcription of the paleographic text. € 150
Jappe Alberts, W. Jappe Alberts & A. G. Hulshoff (Uitg.) (1958). Het Frensweger Handschrift betreffende de geschiedenis van de Moderne Devotie. Wolters Noordhoff. — xxxiv + 268 pp. 1e druk, slap kaft, licht gesmet/bruin verkleurd, bladzijden strak en schoon, € 12
Jappe Alberts, W. Jappe Alberts, H. P. H. Jansen & J. F. Niermeyer (1977). Welvaart in wording. Sociaal-economische geschiedenis van Nederland van de vroegste tijden tot het einde van de middeleeuwen. Martinus Nijhoff. isbn 9024719674 — 304 blz. + 10 afbeeldingen, rood linnen goudopdruk gaaf, zonder omslag, bladzijden schoon en strak, € 10
Jongen, Ludo Jongen & Miriam Piters (2002). Ghi Fransoyse sijt hier onteert. De Guldensporenslag. Lodewijk van Velthem. Leuven: Davidsfonds. isbn 905826176x — 232 blz. paperback, conditie als nieuw, € 7
Keikes, W. H. Keikes (1977). "tot keringe der wateren." Dijkverkenningen langs de vaderlandse kuststrook. Haarlem: Merck, Sharp & Dohme. — 9 deeltjes (9 verschenen). 9 x 32 blz., gebonden, mooie set € 30
Kuiper, G. Kuiper (1954). Opklimmen en dalen in beroep en samenleving. Een sociografisch onderzoek te Zwolle. Assen: Van Gorcum. 252 pp., ex-bibliotheek (Wiardi Beckman Stichting), stempel achterzijde titelpagina en laatste pagina, overigens bladzijden schoon en strak, gaaf, € 20
Laan, P. H. J. van der Laan (1975). Oorkondenboek van Amsterdam tot 1400. Amsterdam: N. Israel. — 652 pp. linnen, geen omslag zoals uitgegeven, als nieuw € 25
Landwehr, John Landwehr (1981). De Nederlander uit en thuis. Spiegel van het dagelijkse leven uit bijzondere zeventiende-eeuwse boeken. Alphen aan den Rijn: Sijthoff. — 200 blz. klein quarto, linnen , omslag heeft gerepareerd scheurtje, € 10
Leeuwen, Marco H. D. van Leeuwen (1992). Bijstand in Amsterdam, ca. 1800-1850. Armenzorg als beheersings- en overlevingsstrategie. Waanders. isbn 9066303247 — linnen, 420 blz, als nieuw, € 25
Lente, Dick van Lente (1988). Techniek en ideologie. Opvattingen over de maatschappelijke betekenis van technische vernieuwingen in Nederland, 1850-1920. Groningen: Wolters-Noordhoff. isbn 906240961 — 230 pp. paperback, bladzijden strak en schoon, vrijwel nieuw € 15
Lettinck, Nico Lettinck (1983). Geschiedbeschouwing en beleving van de eigen tijd in de eerste helft van de twaalfde eeuw. proefschrift Vrije Universiteit, met stellingen. isbn 9066502017 — omslag deels verbleekt, overigens vrijwel nieuw, € 20
Madoc. Tijdschrift voor de Middeleeuwen, 1997, 11 (4). Themanummer. De wereld van het middeleeuwse kind. issn 0922369X — 100 blz. paperback € 10
Margry, P. J. Margry, E. C. van Heukelom & A. J. R. M. Linders (Red.) (1989). Van Camere vander Rekeninghen. Zes eeuwen Rekenkamer. Gedenkboek bij het 175-jarig bestaan van de Algemene Rekenkamer. Sdu. isbn 9012062144 – 544 blz. linnen, omslag verkleurd en beschadigd, naam op schutblad, overigens schoon en strak, € 10
Monté ver Loren, J. Ph. de Monté ver Loren (1929). De historische ontwikkeling van de begrippen bezit en eigendom in de landsheerlijke rechtspraak over onroerend goed in Holland. Kemink. proefschrift RU Utrecht — 768 blz. ingenaaid, bladzijden schoon, rug verbleekt en gekreukt, bladzijden schoon, € 65
Monté ver Loren, J. Ph. de Monté ver Loren (1967). Hoofdlijnen uit de ontwikkeling der rechterlijke organisatie in de Noordelijke Nederlanden tot de Bataafse omwenteling. Utrecht: De Vroede. — 4e druk, 228 blz. ingenaaid, bladzijden schoon en strak € 10
Mooy, A. J. de Mooy (1950). De Gelderse kroniek van Willem van Berchen, naar het Hamburgse handschrift uitgegeven over de jaren 1343-1481. Proefschrift UvA. Gouda Quint. — xxxv + 203 pp. paper. tekst schoon en strak. (introduction in Dutch, the chronicle itself in Latin, with annotations on special terms, names and expressions in Dutch) &euro 20
Muller, P. L. Muller (1878). =De Unie van Utrecht. Utrecht. — 1e druk, XVI + 170 blz., halflinnen, met uitslaand facsimile van de ondertekening der Unie, bladzijden schoon, € 20
Noorda, Sijbolt Jan Noorda (1989). Historia vitae magistra. Een beoordeling van de geschiedenis van de uitleg van Lucas 4, 16-30 als bijdrage aan de hermeneutische discussie. Proefschrift Rijksuniversiteit Utrecht. VU Uitgeverij. isbn 9062567908 — 343 pp. paperback in ongelezen staat, bladzijden schoon, € 25
Noordegraaf, L. Noordegraaf & J. T. Schoenmakers (1984). Daglonen in Holland 1450-1600. Amsterdamse Historische Reeks 7. — 129 blz. softcover, tekst schoon en strak € 8
Offermans, P. H. M. G. Offermans (1971). Arbeid en levensstandaard in Nijmegen omstreeks de Reductie (1550-1600). Proefschrift KU Nijmegen. (Ook kandelseditie: De Walburg Pers) — met stellingen en errata, ingenaaid 239 blz., blz schoon en strak, € 15
Offermans, P. H. M. G. Offermans (1971). Arbeid en levensstandaard in Nijmegen omstreeks de Reductie (1550-1600). De Walburg Pers. (Ook proefschrift KU Nijmegen.) isbn 9060113616 — ingenaaid 239 blz., blz schoon en strak, € 15
Ozouf, M. Ozouf (1989). Het feest van de revolutie. De Franse revolutie, de vernieuwing van het openbare leven en het ontstaan van de moderne maatschappelijke waarden 1789-1799. Uitgeverij Bert Bakker. isbn 903506822 — 337 pp. 1e druk, paperback, vrijwel nieuw, € 15
Pallottino, Massimo Pallottino (1984/1987). Een laars vol scherven. De vroegste geschiedenis van Italië. Meulenhoff Informatief. isbn 9029096780 — 212 pp. paperback, bladzijden strak en schoon. € 15
Pitlo, A. Pitlo (1948). De zeventiende en achttiende eeuwse notarisboeken en wat zij ons omtrent ons oude notariaat leren. Tjeenk Willink. — 331 blz. linnen, omslag met kleine scheurtjes, bladzijden schoon en strak, € 35
Poelhekke, J. J. Poelhekke, G.J. Mentink, W. Jappe Alberts & H. K. Roessingh (Red.) (1975). Geschiedenis van Gelderland 1492 - 1795. Walburg Pers. isbn 906011292X – 564 blz. softcover plankslijtage € 20
Poll, M. L. van Poll-Van de Lisdonk (1981). Alcuins De Sanctis Euboricencis Ecclesiae vers 1-604: De bronnen van een carolingisch epos. Proefschrift KU Nijmegen. — 255 blz., stellingen, paperback, omslag: kreuk, wat smoezelig,bladzijden schoon € 10
Rijksarchiefschool (nd) Oude teksten. Rijksarchiefschool — 240 blz. quarto gekartonneerd. Bevat niet nader aangeduide fotokopieën van een diverse verzameling archiefstukken. Geen index, geen transcripties. Bladzijden schoon en strak, € 15
Romein, Jan Romein (1967). Op het breukvlak van twee eeuwen. Brill / Querido. 396 + 503 blz. linnen, omslagen hebben plankslijtage, bladzijden schoon en strak € 20
Romein, Jan Romein (1971/1976). Historische lijnen en patronen. Een keuze uit de essays. Amsterdam: Querido. isbn 9021420449 — 655 pp. 1e druk 1976, linnen, omslag versleten en scheurtjes, kastslijtage, bladzijden strak en schoon, € 10
Roorda, D. J. Roorda (1961). Partij en factie. De oproeren van 1672 in de steden van Holland en Zeeland, een krachtmeting tussen partijen en facties. proefschrift, Wolters. — 268 blz., nieuw gebonden, als nieuw € 25
Schuiling, R. Schuiling (1915). Nederland. Handboek der aardrijkskunde. Zwolle: De Erven J. J. Tijl. — vijfde editie, nieuw gebonden, linnen (ziet er perfect uit), 763 blz. + talrijke uitslaande kaartjes, naamstempel op vrij frontblad, laatste bladzijde scheurtje, laatste paar bladzijden iets gevlekt en gekreukt, overigens bladzijden schoon en strak (beschrijft Nederland en zijn bedrijvigheid, historisch en ten tijde van het uitbreken van WO I) € 35
Schuurman, A. J. Schuurman (1989). Materiële cultuur en levensstijl. Een onderzoek naar de taal der dingen op het Nederlandse platteland in de 19e eeuw: de Zaanstreek, Oost-Groningen, Oost-Brabant. HES Uitgevers. isbn 9061944775. Ook verschenen als proefschrift, en als A.A.G. Bijdragen 30, Wageningen. — 450 blz. paperback, naam op voorblad, overigens bladzijden schoon en strak, € 25
Sevensma, T. P. Sevensma (Red.) (1946). Nederlandsche helden der wetenschap.. Levensschetsen van negen nobelprijswinnaars. Hoogtepunten van Wetenschappelijken arbeid in Nederland. Amsterdam: Kosmos. — (bevat o.a. gegevens over opleiding van de diverse heren, en hoe zij zelf onderwijs gaven) 351 blz. linnen, geen omslag, ex-lib € 8
Sinner, Louis Sinner (1966). Provo's en justitie. De Bezige bij KP31. — 54 blz. paperback, 1e druk, bladzijden schoon, € 10
Spies, Marijke Spies (1994). Bij Noorden om. Olivier Brunel en de doorvaart naar China en Cathay in de zestiende eeuw. Amsterdam University Press. isbn 9053560750 — 157 pp. paperback, als nieuw € 10
Thissen, P. H. M. Thissen (1993). Heideontginning en modernisering in het bijzonder in drie Brabantse peelgemeente 1850-1940. Matrijs. Proefschrift K.U. Nijmegen. isbn 9053450270 – 332 blz. gebonden, omslag, drie losse kaartjes, naam op vrij voorblad, overigens bladzijden schoon en strak € 20
Thorbecke, K. H. Boersema (1949). Johan Rudolf Thorbecke. Een historisch-critische studie. Brill. — 503 pp. 1e druk, ingenaaid, rug iets bruin verkleurd, bladzijden strak en schoon, gaaf € 10
Thorbecke, Brandt-Van der Veen, J. (1955). — Het Thorbecke-archief 1798-1872. Eerste deel 1798-1820. — Martinus Nijhoff. — linnen zonder omslag, met aantekeningen in potlood, 443 blz met losse fragmentgenealogie — € 10
Thorbecke, Brandt-Van der Veen, J. (1962). — Het Thorbecke-archief 1798-1872. Tweede deel 1820-1825. — Martinus Nijhoff. — linnen zonder omslag, schoon 543 blz — € 15
Tuynman, Hans Tuynman (1966). Full-time provo. De Bezige Bij. — 143 pp. tweede druk paperback, ongelezen staat, bladzijden schoon, € 15
Vijlbrief, I Vijlbrief (1950). Van anti-aristocratie tot democratie. Een bijdrage tot de politieke en sociale geschiedenis der stad Utrecht. Proefschrift Universiteit van Amsterdam. Querido's Uitgeversmij. — 333 pp. paperback, rug bruin verkleurd lichte leeskreuk, met stellingen, bladzijden schoon, gaaf, € 15
Virtus (2003) Virtus. Jaarboek voor adelsgeschiedenis. 10 isbn 9075879229 – 208 blz. ingenaaid, als nieuw (o.a. Alma: De Ommelander Ridderschap) € 10
Waerden, Th. van der Waerden (1911). Geschooldheid en techniek. Onderzoek naar den invloed van arbeidssplitsing en machinerie op de mate van vereischte oefening en bekwaamheid der arbeiders. Amsterdam: F. van Rossen. — 380 blz. ingenaaid, bladzijden schoon en strak, deels niet opengesneden € 50
Wolfs, S. P. Wolfs (1984). Middeleeuwse Dominicanenkloosters in Nederland. Van Gorcum. isbn 9023220358 — 387 pp., linnen, omslag, € 35
Wijk, Rob de Wijk (2000). Pyrrus in Kosovo. Hoe het Westen de oorlog niet kon winnen en zelfs bijna verloor. Amsterdam: Mets en Schilt. isbn 9053302816 — 256 pp., paperback, als nieuw, € 10
Woude, S. van der Woude (1947). Johannes Busch, Windesheimer kloosterreformator en kroniekschrijver. proefschrift Universiteit van Amsterdam. — 212 blz. ingenaaid, stellingen, bladzijden schoon € 15
Nederlandse titels geschiedenis universiteiten en onderwijs
History: universities and education
History: general
History: China and Japan
Historical items in the philosophy catalogue
Genealogie en topografie
For ordering and conditions of sale click here.
http://www.benwilbrink.nl/antiquarian_books/geschiedenis.htm