illustration

Uit mijn eigen collectie aanbod van nederlandstalige onderwijsgeschiedenis: zowel Nederland als andere landen/algemeen, middeleeuwen, moderne tijd.


Antiquarische Boeken:

Geschiedenis van universiteiten en van onderwijs


See also


Geschiedenis
History: universities and education
History: general
History: China and Japan
Historical items in the philosophy catalogue



Acceptatie-indicatie       For ordering and conditions of sale click here.

      Voor bestellen en verkoopvoorwaarden klik hier.



Aa, Jan Simon van der Aa (1890). De rijksopvoedingsgestichten in Nederland. Amsterdam: Boeloffzen en Hübner. Proefschrift Universiteit van Amsterdam. — halflinnen beschadigd en gevlekt, 163 blz., stellingen, uitslaande tabellen, ex-lib, incidenteel een potloodstreep in kantlijn, minder fraai dus, € 10

Aalders, M. H. W. Aalders (1997). Tussen kazerne en universiteit. De discussie over opvoeding en onderwijs aan de Koninklijke Militaire Academie te Breda in de negentiende eeuw. Nijmegen: GNI. isbn 9071478521 — 472 pp. quarto paperback, vrijwel nieuw, € 25

Album studiosorum ('86). Album studiosorum Academiae Rheno-Traiectinae. Beijers et J. van Boekhoven. — 592 kolommen + 59 blz. halflinnen (slijtage), ex-bibliotheek € 50

Bartels, A. Bartels (1947). 75 jaar middelbaar onderwijs 1863-1938. Wolters. — linnen 239 blz., bijlagen uitklapbaar met statistieken, geen omslag, rug verkleurd, ex-bibl. , overigens bladzijden schoon € 10

Baudet, H. Baudet (1992). De lange weg naar de Technische Universiteit Delft. deel I. De Delftse ingenieursschool en haar voorgeschiedenis. Sdu. isbn 9012065917 — 573 blz. quarto, paperback, pagina's schoon en strak, € 15

Bekkering, H. Bekkering, P. J. Buijnsters et al. (Red.) (1989). De hele bibelebontse berg. De geschiedenis van het kinderboek in Nederland en Vlaanderen van de middeleeuwen tot heden. Querido. isbn 902146554X — 710 blz. gebonden, omslag lichte slijtage, 41 mm € 40=

Berkel, K. van Berkel, M. J. van Lieburg & H. A. M. Snelders (1991). Spiegelbeeld der wetenschap. Het Genootschap ter bevordering van Natuur-, Genees- en Heelkunde 1790-1990. Erasmus Publishing. isbn 9052350221 — 184 pp. paperback, licht verkleurd, pagina's schoon, € 15

Blok, F. F. Blok (1999). Isaac Vossius en zijn kring. Zijn leven tot zijn afscheid van koningin Christina van Zweden 1618-1655. Groningen: Egbert Forsten. isbn 9069801175 — 534 blz., linnen, als nieuw, € 40

Blok, P. J. Blok & W. Martin (1914). De senaatskamer der Leidsche Universiteit; Hare geschiedenis benevens een volledige catalogus der geschilderde portretten. S.C. van Doesburgh, Leiden. — klein octavo brochure 122 blz. naam op voorblad, omslag los, € 10

Blouw, H. de Blouw, F. M. Copini & P. J. P. M. van Lochem (1990). Professie, macht en dienstbaarheid. 40 jaar politieleiding aan het woord. Gouda Quint. isbn 9060007298 — 455 blz. paperback, in ongelezen staat, bladzijden schoon, € 20

Boonstra, O. W. A. Boonstra (1993). De waardij van een vroege opleiding. Een onderzoek naar de implicaties van het alfabetisme op het leven van inwoners van Eindhoven en omliggende gemeenten, 1800-1920. Verloren isbn 9065503803 — 465 pp. slap kaft, vrijwel nieuw, [Ook verschenen als A. A. G. Bijdragen 34 ISSN 0511-0726 en als proefschrift LU Wageningen] € 15

Boonstra, O. W. A. Boonstra (1993). De waardij van een vroege opleiding. Een onderzoek naar de implicaties van het alfabetisme op het leven van inwoners van Eindhoven en omliggende gemeenten, 1800-1920. Proefschrift LU Wageningen. — 465 pp., ingenaaid, vrijwel nieuw, [Ook verschenen als A. A. G. Bijdragen 34 ISSN 05110726] [dit is een speciale uitgave met Curriculum Vitae en Stellingen van de handelseditie, Verloren isbn 9065503803.] € 20

Bordewijk, W. Bordewijk (1949). Een onderzoek naar de factoren, die beroepswens en beroepsvoorstelling van de proletarische jeugd beïnvloeden. Proefschrift Rijksuniversiteit Utrecht. Wolters. — 94 pp. slap kaft, schone tekst, goed exemplaar, € 10

Bosch, Mineke Bosch (1994). Het geslacht van de wetenschap. Vrouwen en hoger onderwijs in Nederland 1878-1948. Amsterdam: Sua. (Ook verschenen als proefschrift Erasmus Universiteit Rotterdam) isbn 9062222587 — 597 pp. eerste druk, paperback, rug verkleurd, strak en schoon € 12

Bosselaar, D. E. Bosselaar, B. Keulen, A. J. Luyt, G. Ras, & A. Sizoo (Red.) [z.a.] (1930). Gedenkboek ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van het genootschap van leeraren aan Nederlandsche gymnasiën 1830-1930. Amersfoort. — 279 blz. linnen, enige slijtage, pagina's schoon, € 15

Bot, P. N. M. Bot (1955). Humanisme en onderwijs in Nederland. Spectrum. — 269 pp., linnen, omslag gebruind, scheurtjes, eigenaar's naam op voorste schutblad, overigens pagina's strak en schoon, € 15

Bree, L. W. de Bree (ca. 1935?). Het platteland leert lezen en schrijven. Het lager onderwijs op het platteland in de eerste helft der 19e eeuw. Amsterdam: P. N. van Kampen. — 163 pp. + b/w platen, linnen, geen omslag, tekst schoon, € 10

Brugmans, I. J. Brugmans (1938). Geschiedenis van het onderwijs in Nederlandsch-Indië Groningen: Wolters. — 370 blz. linnen (wat vervuild/verkleurd) opdruk, geen omslag, naam op titelblad, overigens bladzijden schoon € 25

Brugmans, I. J. Brugmans (Red.) (1961). Honderd vijfentwintig jaren arbeid op het onderwijsterrein 1836-1961. Wolters. — 240 blz. + 32 fotopagina's, linnen, geen stofomslag, zeer goed exemplaar € 15

Buddingh, D. Buddingh (1842). Geschiedenis van opvoeding en onderwijs. 's-Gravenhage: J. M. van 't Haaff. — Twee stukken, tweede stuk in twee gedeelten, in een band gebonden, 203 + 203 + 259 blz. bibliotheekzegel op voorplat en op schutblad, overigens bladzijden schoon, rug aan een zijde los, € 100

Buddingh, D. Buddingh (1842). Geschiedenis van opvoeding en onderwijs. 's-Gravenhage: J. M. van 't Haaff. — Twee stukken, tweede stuk in twee gedeelten, in een band gebonden, 203 + 203 + 259 blz. bibliotheekspempels, overigens bladzijden schoon, rugstuk ontbreekt, boekblok gebroken, € 75

Casimir, R. Casimir (1934). Het Nederlandsch Lyceum 1909-1934. Groningen: Wolters. — 310 pp., linnen, pagina's schoon en strak € 15

Commissie, De Commissie van Onderzoek en Advies inzake de aansluiting van lager en voortgezet onderwijs, benoemd door burgemeester en wethouders van ’s-Gravenhage (1928). De aansluiting van lager en voortgezet onderwijs. Groningen: Wolters.— 294 blz., linnen, geen omslag, zeldzaam (grondig, veel statistieken) € 25

Daalder, H. Daalder (1997). Universitair panopticum. Herinneringen van een gewoon hoogleraar. Amsterdam: De Arbeiderspers. isbn 9029513489 — 317 pp. paperback, pagina's strak en schoon, € 15

Dalmulder, J. J. J. Dalmulder (Voorz.) (1959). De ontwikkeling van het aantal academici tot 1980. Aanbod en behoefte. Rapport van de Commissie voor Statistiek van het Interuniversitair Contactorgaan. de Haan. — 127 p. quarto, pagina's schoon, omslag niet gaaf meer, € 25

Dalmulder, J. J. J. Dalmulder (1959). Academisch gevormden. Vraag en aanbod tot 1980. Publikatie van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. — brochure 48 pp. gebruind, stempel op schutblad, overigens pagina's schoon, € 10

Dasberg, Lea Dasberg & J. W. G. Jansing (1978). Meer kennis meer kans. Het Nederlandse onderwijs 1843-1914. Fibula Van-Dishoeck. isbn 9022837335 — 110 pp., paperback, pagina's strak en schoon, € 10

Waarde [z.a.] (1949). De waarde van een Technische Hogeschool in Noord- en Oost-Nederland. Economisch Technologisch Instituut Overijssel. — 57 pp. diverse uitklapplaten met kleurdiagrammen, quarto, linnen, geen omslag, ex-bibl., overigens schone tekst, € 20

Deen, N. Deen (1969). Een halve eeuw onderwijsresearch in Nederland. Wolters-Noordhoff. (ook als Proefschrift Uva / Mededelingen nr 76 Nutsseminarium) — 218 blz. gebonden zonder omslag (zoals uitgegeven?), ex-libris, overigens bladzijden schoon en strak, € 10

D’Espallier, Vic. D’Espallier (Redactieraad Vz.) (1950) Katholieke Encyclopaedie voor opvoeding en onderwijs. Uitgeverij Pax. — 3 delen quarto (20x27) gebonden zonder omslagen maar niet verkleurd (schaafplekje op rug band II), xxiii + 695, xix + 769, xxvi + 854, bladzijden schoon en strak, gave set, € 50

Dohmen, Jos Dohmen (1998). Academische toestanden. De Universiteit van Amsterdam volgens vijftig jaar Folia. Stichting Folia Civitatis. isbn 9056290126 — 283 pp. softcover, gaaf € 10

Doornik, N. G. M. van Doornik (1938). De moderne gymnasiast tegenover zijn klassieke vorming. Wolters. Proefschrift UvA. — 246 pp + stellingen, ingenaaid, met opdracht van auteur, schone tekst, € 20

Doornik, N. G. M. van Doornik (1938). De moderne gymnasiast tegenover zijn klassieke vorming. Wolters. Proefschrift UvA. — 246 pp + stellingen, ingenaaid, redelijk, schone tekst, € 10

Doorninck, Marieke van Doorninck & Erika Kuijpers (1993). De geschoolde stad. Onderwijs in Amstedam in de Gouden Eeuw. Amsterdamse Historische Reeks 27 isbn 9073941091 — 91 blz brochure € 10

Dunk, H. W. von der Dunk, W. P. Heere & A. W. Reinink, (Red.) (1986). Tussen ivoren toren en grootbedrijf. De Utrechtse Universiteit, 1936-1986. Maarssen: Gary Schwartz. isbn 906179062X — 563 pp., quarto, linnen, omslag lichte plankslijtage, pagina's strak en schoon, € 25

Duyvendijk, A. J. van Duyvendijk (1955). De motivering van de klassieke vorming. Een historisch-pedagogische studie over twee eeuwen. Groningen: Wolters. Proefschrift RU Groningen. — 351 pp. + stellingen, linnen, geen omslag (zoals uitgegeven?), een hoek licht beschadigd, pagina's schoon en strak € 35

Duyvendijk, A. J. van Duyvendijk (1955). De motivering van de klassieke vorming. Een historisch-pedagogische studie over twee eeuwen. Wolters. Proefschrift RU Groningen. — 351 pp. + stellingen, paperback, gebruind, pagina's strak en schoon, € 20

Feikema, R. W. Feikema (1929). De totstandkoming van de Schoolwet van Kappeyne. Amsterdam: Paris. Proefschrift Universiteit van Amsterdam. — 167 p., met stellingen, papiergebonden, mooi exemplaar, € 25

Fournier, Marian Fournier & Bert Theunissen (Red.) (1987). Het instrument in de wetenschap. Themanummer van het Tijdschrift voor Geschiedenis der Geneeskunde, Natuurwetenschappen, Wiskunde en Techniek, 10 (4)) softcover, 163 blz., vrijwel nieuw, € 10

Fuchs, J. M. Fuchs (1978). Opvangen en opvoeden. Lutherse wezenzorg in Amsterdam 1678-1978. Amsterdam. geen isbn — 189 blz klein quarto, linnen, stofomslag, € 15

Galama, Sybrand Galama (1954). Het wijsgerig onderwijs aan de Hogeschool te Franeker 1585-1811. Franeker: T. Wever. — 358 blz. linnen, geen omlag, aantekening op vrij voorblad, overigens bladzijden schoon en strak, € 20

Geertsma, K. Geertsma (1931). De vrijheid van schoolrichting en de S. D. A. P. Van Loghum Slaterus. 78 blz. gebonden, ex-bibl. € 15

Geschiedenis [z.a.] (1932). Geschiedenis van het Amsterdamsch studentenleven 1632-1932. Internationaal Antiquariaat Menno Hertzberger. — 690 pp., groot quarto, linnen, geen omslag zoals uitgegeven, pagina's strak en schoon, gaaf exemplaar, € 75

Gevers, Anne Gevers (Red.) (1998). Uit de zevende. Vijftig jaar politieke en sociaal-culturele wetenschappen aan de universiteit van Amsterdam. Het Spinhuis. isbn 9055890995— 450 pp. softcover, pagina's strak en schoon, gaaf exemplaar € 15

Giezen, A. M. van der Giezen (1937). De eerste fase van de schoolstrijd in Nederland (1795-1806). Van Gorcum. — 214 pp, ingenaaid, inhoud schoon en strak, € 15

Giezen, A. M. van der Giezen (1944/1969). Een halve eeuw Nederlandse onderwijspolitiek 1806-1857. In eigen beheer — manuscript afgerond 1944, belangrijk historich werk, gestencild 1969, quarto, nieuw gebonden (schenking van Rijksarchief Zeeland aan dat in Friesland, afgeschreven Tresoar), 259 blz. ex-bibl., zeldzaam, € 100

Godefroy, J. Godefroy (1953). De toekomst van de academisch gegradueerden opnieuw beschouwd. 's-Gravenhage: Pax. — 148 pp. slap kaft, ex-bibl., schone tekst, goed exemplaar, € 20

Görlitz, P. K. Görlitz (1849). Geschiedkundig overzigt van het lager onderwijs in Nederland. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Leiden: Du Mortier — 304 blz., gebonden, bibliotheekstempel op titelblad, overigens pagina's schoon € 50

Goudswaard, N. B. Goudswaard (1986). Agrarisch onderwijs in Nederland 1783-1983. Hoe het wor[s]telde en groeide. Culemborg: Educaboek. isbn 9011012240 — 449 pp. + uitvoerige index, gebonden geen omslag (zoals uitgegeven?), inhoud schoon en strak € 20

Govaars, M. T. N. Govaars-Tjia (1999). Hollands onderwijs in een koloniale samenleving. De Chinese ervaring in Indonesië 1900-1942. Proefschrift Leiden. — 300 blz paperback, stellingen, beginnende lichte verkleuring van omslag, € 10

Groniek [tijdschrift] (1992). Groniek, 25, nummer 118, september 1992. Thema: Studentenleven. Groningen: Stichting Groniek. isbn 9072918142 — 131 blz. als nieuw, € 10

Haan, A. A. M. de Haan (1960). Het wijsgerig onderwijs aan het Gymnasium Illustre en de Hogeschool te Harderwijk 1599-1811. proefschrift RU Leiden (promotor F. L. R. Sassen). — met stellingen. 198 pp. + zw/w platen ingenaaid, verkleuring omslag, naam op voorblad, overigens bladzijden schoon, € 15

Haas, M. de Haas (1926). Bossche scholen van 1629 tot 1795. Proefschrift Universiteit van Amsterdam. — 275 blz. ingenaaid, voor- en achterblad losgeraakt, naam op tussenblad, overigens bladzijden schoon € 40

Haitsma Mulier, E. O. G. Haitsma Mulier, Heesakkers, C. L., Knegtmans, P. J., Kox, A. J., & Veen, T. J. (Red.) (1997). Athenaeum Illustre. Elf studies over de Amsterdamse Doorluchtige School 1632-1877. Amsterdam University Press. isbn 9053562567 — 347 pp. hardcover near mint € 20

Harmsen, G. J. Harmsen (1961). Blauwe en rode jeugd. Een bijdrage tot de geschiedenis van de Nederlandse jeugdbeweging tussen 1853 en 1940. van Gorcum. Proefschrift U. v. Amsterdam. — 496 pp. met stellingen, slap kaft, rug op een plek gebogen, pagina's strak en schoon, gaaf exemplaar, € 40

Hartgerink, H. J. N. Hartgerink (1942). De Staten-Generaal en het volksonderwijs in Nederlandsch-Indië (1848-1918). Wolters. — 156 blz. softcover, bladzijden schoon en strak € 10

Hentzen, Cassianus Hentzen, O. F. M. (1920). De politieke geschiedenis van het lager onderwijs in Nederland. Eerste deel (zeven latere delen verschenen): De vestiging van het staatsmonopolie 1795-1813. L. C. G. Malmberg. — 266 p. papieromslag gebruind, opengesneden, ex-bibl. met plakker op de rug en stempel op titelblad en tegenoverliggend blad, verder schoon exemplaar, € 25

Heusde, Philip Willem van Heusde (1829). Brieven over den aard en de strekking van hooger onderwijs. Utrecht: Johannes Altheer. — 348 blz. geschept papier, originele zachte kaft. Inscriptie op schutblad, tekst zonder aantekeningen of markeringen € 50

Hoeven, M. B. van der Hoeven(1960). De schoolstrijd in Frankrijk in het bijzonder tijdens de Derde Republiek. Meulenhoff. proefschrift VU — met stellingen, 136 pp. softcover klein octavo, schone tekst, € 10

Hofstee (1978). Bij het afscheid van de leidse hofstee. Liber amicorum. isbn 9023809289 — 217 blz. linnen, geen omslag, bladzijden schoon € 10

Holland Holland Historisch Tijdschrift 2005, 37 #3 Special Onderwijsvernieuwing in Holland. — p. 127-237 € 10

Hoorn, I. van Hoorn (1911). Het onderwijs tijdens Karel den Grooten. Noordhoff. — 48 pp. slap kaft, naam op titelblad, ex-lib, overigens schone tekst, foxing, verkleurd als gebruikelijk € 10

Huizinga, J. Huizinga, J. (1951). Universiteit, wetenschap en kunst. Verzamelde werken VIII. Haarlem: Tjeenk Willink. — 571 pp. linnen, bladzijden schoon en strak, € 15

Idenburg, Ph. J. Idenburg (1964). Schets van het Nederlandse schoolwezen. Wolters. — 594 blz. linnen, omslag beschadigd, bladzijden schoon € 10

Kernkamp, G. W. (1936). De Utrechtsche Universiteit 1636-1936. De Utrechtsche Academie 1636 - 1815. (Deel I) Fockema Andreae, J. P., et al. (1936). De Utrechtsche Universiteit 1815-1936. (Deel II). Oosthoek. — (No. 78 van 575 genummerde sets). 392 pp. + 411 pp + 29 + 22 platen in kleur en zw/w, quarto, linnen, ruggen verbleekt, geen omslagen zoals uitgegeven, eigenaar's naam in potlood op eerste voorste schutblad van volume 1, overigens pagina's strak en schoon, € 150

Kessel, P. J. van Kessel (1963). Duitse studenten te Padua. De controverse Rome-Venetië en het Protestantisme in de tijd der Contra-Reformatie. Van Gorcum. — 199 pp. linnen, geen omslag (desondanks in perfecte staat), remainder mark op bovenkant boekblok, bladzijden strak en schoon, € 15

Kessel, P. J. van Kessel (1963). Duitse studenten te Padua. De controverse Rome-Venetië en het Protestantisme in de tijd der Contra-Reformatie. Van Gorcum. — 199 pp. linnen, omslag met scheurtje en verkleuring, pagina's strak en schoon, € 20

Klikspaan (1844/ongedateerde herdruk naar de 1e druk van 1844). Studentenleven. Met photogravures naar teekeningen van Johan Braakensiek. Leiden: Sijthoff. — 335 pp. quarto linnen, bladzijden schoon (Klikspaan heeft in drukken na de eerste, tot en met de vierde, talrijke wijzigingen aangebracht. De onderhavige uitgave is weer geheel naar de eerste uitgave, en daarom waarschijnlijk de vijfde druk. Het boek bundelt Studentenleven, en De studenten en hun bijloop.) € 50

Knegtmans, Peter Jan Knegtmans (1998). Een kwetsbaar centrum van de geest. De Universiteit van Amsterdam tussen 1935 en 1950. Amsterdam: Amsterdam University Press. isbn 9053563385 — 414 pp. softcover, vrijwel nieuw, € 15

Kroon, J. E. Kroon (1925). Album Studiosorum Academiae Lugduno-Batavae MDCCCLXXV-MCMXXV. 1875-1925. Leiden: Sijthoff. — 462 kolommen quarto, linnen, voorplat beschadigd, snee is gevlekt (rook?), bladzijden overigens strak en schoon, € 15

Kroon, J. E. Kroon (1925). Album Studiosorum Academiae Lugduno-Batavae MDCCCLXXV-MCMXXV. 1875-1925. Leiden: Sijthoff. — 462 kolommen quarto, linnen enige slijtage, ex-bibliotheek, bladzijden overigens strak en schoon, € 15

Kruithof, Bernard Kruithof, Jan Noordman en Piet de Rooy (Red.) (1983). Geschiedenis van opvoeding en onderwijs. Inleiding, bronnen, onderzoek. Nijmegen: Sun. isbn 9061681987. — 447 pp. tweede druk 1983, paperback, pagina's schoon, gelezen, € 10

Kruithof, Bernard Kruithof, Jan Noordman en Piet de Rooy (Red.) (1983). Geschiedenis van opvoeding en onderwijs. Inleiding, bronnen, onderzoek. Sun. isbn 9061681987. — 447 pp. derde druk 1985, softcover, omslag verkleurd op voorplat en klein scheurtje, pagina's schoon en strak, €15

Kruijtbosch, D. J. Kruijtbosch (1936). Schriftelijke opgaven van het eindexamen der Hogere Burgerscholen-B met vijfjarige cursus. Wolters. — 10e druk 334 blz. ingenaaid, recensie-exemplaar

Kuiper, J. Kuiper (1904). Geschiedenis van het christelijk lager onderwijs in Nederland. (16 n. Chr. - 1904). Wolters. — 418 blz. gebonden, ex-bibl. € 15

Lanoo, Ivan de Lanoo (1969). Stratifikatieproblemen en demokratisering van het universitair onderwijs. Een onderzoek naar de demokratiseringstendensen bij de Leuvense studenten 1934/66. De Nederlandsche Boekhandel. — 431 blz. slap kaft, rug gekreukt maar stevig boekblok, bladzijden schoon, € 30

Leuven, L. van Buyten & Roegiers, J. (Red.) (1975). 550 Jaar Universiteit Leuven 1425 - 1975. Leuven: Stedelijk Museum. Tentoonstellingscatalogus. geen isbn — 565 blz. oblong octavo paperback, bladzijden strak en schoon € 35

Ligthart, Jan Ligthart (1907). Over opvoeding. Wolters. — 260 pp. eerste druk, gebonden, rug gebruind, geen omslag, eigenaarstempel op voorste schutblad, overigens pagina's strak en schoon, € 10

Lindenburg, A. W. Lindenburg (1984). Het instituut Van Kinsbergen te Elburg in de 19e eeuw. Elburg: Curatorium Instituut van Kinsbergen. — 317 pp. slap kaft, pagina's strak en schoon,, € 10

Luyt, A. J. Luyt (1910). Klikspaans studentenschetsen. Bijdrage tot de kennis van Kneppelhout als mensch en als schrijver. Sijthoff. (proefschrift in handelseditie). — 155 pp. gebonden wat smoezelig en bruin geworden, geen omslag, bladzijden schoon en strak, € 20

Meppelink, H. P. Meppelink (1961). Technisch vakonderwijs voor jongens in Nederland in de 19e eeuw. Proefschrift Rijksuniversiteit Utrecht. — 194 pp. met stellingen, slap kaft, pagina's strak en schoon, € 20

Miert, Dirk van Miert (2005). Illuster onderwijs. Het Amsterdamse Athenaeum in de Gouden Eeuw, 1632-1704. Bert Bakker. isbn 9035128087 — 431 blz. softcover, als nieuw, € 15

Molhuysen, P. C. Molhuysen (1924). De voorrechten der Leidsche universiteit. — In: Mededelingen van de Koninklijke Akademie van Wetenschappen, afd. Letterkunde 58, serie B nr 1, 1-32. — 32 blz. bochure, omslag gekreukt, € 10

Moorman, O. Moorman van Kappen (1981). Tot behoef der arme wesen. Hoofdstukken uit de geschiedenis van het Burger Weeshuis te Harderwijk. De Walburg Pers. isbn 9060110498 — 328 blz. linnen, stofomslag, vrijwel als nieuw € 10

Munnichs, André Munnichs (Red.) (1948). Gedenkboek Stedelijk Gymnasium 's-Hertogenbosch. 's-Hertogenbosch: G. Mosmans Zoon. — 227 pp., linnen, geen omslag, goed exemplaar, € 12

Nauwelaerts, M. A. Nauwelaerts (1945). De oude Latijnsche school van Breda. 's-Hertogenbosch: Het Provinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen in Noord-Brabant. — 226 blz. ingenaaid ex-libris, overigens bladzijden schoon € 18

Nooij, J. de Nooij (1939). Eenheid en vrijheid in het nationale onderwijs onder koning Willem I. Utrecht, proefschrift — met stellingen. 170 pp, + ca. 100 pp bijlagen met ontwerp-besluiten e.d., tekst zonder aantekeningen of markeringen € 25

Oever, Annie van den (Red.) (1990). De universiteit in opspraak. De universiteitsroman in de Anglo-Amerikaanse en Europese literatuur. Baarn: De Prom. isbn 9068012932 — 251 pp. vrijwel nieuw, € 15

Offringa, C. Offringa (1972). 's Rijksveeartsenijschool, Veeartsenijkundige Hoogeschool (1821-1925). Proefschrift RU Utrecht. Wageningen: Veenman. — met stellingen, 353 pp. quarto, softcover in zeer goede conditie, pagina's strak en schoon, gaaf exemplaar, € 30

Otterspeer, Willem Otterspeer (1990). Een welbestierd budget. Honderd jaar Leids Universiteits-Fonds 1890-1990. isbn 9090035982 — 159 pp. softcover, verbleekt, bladzijden schoon, € 10

Otterspeer, Willem Otterspeer (1992). De wiekslag van hun geest. De Leidse universiteit in de negentiende eeuw. Stichting Hollandse Historische Reeks. isbn 9072627091 — 586 pp. gebonden, omslag, vrijwel als nieuw, 36 mm, € 25

Otterspeer, W. Otterspeer (1995). De opvoedende kracht van den groentijd. Het Leidse ontgroenschandaal van 1911. Leiden: Burgersdijk & Niermans. isbn 907508904X — 54 blz. brochure € 12

Pallas Leidensis Pallas Leidensis. Leiden: van Doesburgh, 1925 — 365 pp., linnen, geen omslag, pagina's strak en schoon € 25

Pater, J. C. H. de Pater (Red.) (1958). Het 's-Gravenhaagsch Christelijk Gymnasium 1908-1958. Gedenkboek van het 50-jarig bestaan. Het 's-Gravenhaagsch Christelijk Gymnasium. — linnen 149 blz. ex-bibl., bladzijden schoon en strak € 10

Philippi, C. Philippi-Siewertsz van Reesema (1949). Pioniers van volksopvoeding. Bijdrage tot de geschiedenis van het ontstaan en de ontwikkeling van het onderwijs in de Verenigde Staten. Martinus Nijhoff — 604 pp., linnen, omslag gesmet gebruind en ingescheurd, pagina's strak en schoon (with English summary) € 25

Philippi, C. Philippi-Siewertsz van Reesema (1949). Pioniers van volksopvoeding. Bijdrage tot de geschiedenis van het ontstaan en de ontwikkeling van het onderwijs in de Verenigde Staten. Martinus Nijhoff — 604 pp., linnen, zonder omslag, rug verkleurd, pagina's strak en schoon (with English summary) € 15

Poel, Marc G. M. van der Poel (1987). De declamatio bij de humanisten. Bijdrage tot de studie van de functies van de rhetorica in de renaissance. Nieuwkoop: De Graaf. isbn 9060043899 — 395 pp. linnen, uitgegeven zonder omslag, € 40

Post, R. R. Post (1954). Scholen en onderwijs in Nederland. Het Spectrum. — 179 pp., ingevoegd kaartje, linnen, omslag, bladzijden schoon en strak € 20

Post, R. R. Post (1954). Scholen en onderwijs in Nederland. Het Spectrum. — 179 pp., ingevoegd kaartje, linnen, omslag klein scheurtje, bladzijden schoon en strak € 20

Reinsma, Vereniging "Gelre" (1974). Bijdragen en Mededelingen deel LXVII. Arnhem. — 160 blz ingenaaid, vingerverfvlekken op snee achterzij en achterkant, overigens tekst zonder aantekeningen en stevig in de band. (oa R. Reinsma: Het onderwijs in Gelderland tussen 1830 en 1850 volgens de rapporten van de hoofdinspecteur Wijnbeek. p. 87-122) € 10

Reinsma, e.a. (1965). Zuid-Hollandse Studiën Deel XI. Historische Vereniging voor Zuid-Holland onder de zinspreuk "Vigilate Deo Confidentes." Drukkerij Die Haghe. — 341 pp. gebonden, geen omslag zoals uitgegeven, pagina's strak en schoon, gaaf (i.a.: Reinsma, R.: Verslag lagere, middelbare en latijnse scholen in Noord- en Zuid-Holland (de verslagen van inspecteur Wijnbeek)) € 15

Reinsma, R. Reinsma (Red.) (1964). Scholen en schoolmeesters in Friesland tussen 1830 en 1850. Bolsward: Osinga. 99 blz ingenaaid, voorplat iets gevlekt € 8

Rijksmuseum (1975). Leidse universiteit 400. Stichting en eerste bloei 1575 - ca. 1650. Rijksmuseum. Tentoonstellingscatalogus. — 187 blz quarto, gekreukte rug, naam op schutblad € onverkoopbaar

Rooden, Peter T. van Rooden (1989). Theology, biblical scholarship and rabbinical studies in the seventeenth century. Leiden: Brill. isbn 9004090355 — 268 pp. paperback, spine sunned, name on front page, some annotations and marks in pencil, € 20

Ru, C. de Ru (1953). De strijd over het hoger onderwijs tijdens het ministerie-Kuyper. Kok. Proefschrift VU. — 186 p. met stellingen, slap kaft, rug gebruind, pagina's strak en schoon, € 20

Sassen, F. Sassen (1963). Het wijsgerig onderwijs aan de Illustre School te ’s-Hertogenbosch (1636-1810). Noord-Hollandsche. (Meded. KNAW afd Letterkunde) — 110 blz. brochure, slijtage van omslag € 15

Sassen, F. Sassen (1970). Studenten van de Illustre School te 's-Hertogenbosch 1636-1810. Ter reconstructie van het Album Studiosorum. Noord-Hollandsche. (Meded. KNAW afd Letterkunde) — 108 blz. brochure (prosopografische studie) € 15

Sassen, F. Sassen (1970). Studenten van de Illustre School te 's-Hertogenbosch 1636-1810. Ter reconstructie van het Album Studiosorum. Noord-Hollandsche. (Meded. KNAW afd Letterkunde) — 108 blz. brochure, verkleuringen van omslag (prosopografische studie) € 10

Schaberg, J. P. Schaberg e.a. (1883). Paedagogische bijdragen. 11e jaargang. Amsterdam: B. van der Land. — gebonden 311 blz., ex-bibl., overigens pagina's schoon en strak € 15

Schippers, Hans Schippers (1988). Van tusschenlieden tot ingenieurs. De geschiedenis van het hoger technisch onderwijs in Nederland. Stichting Historie der Techniek - Verloren. isbn 9065503226 — 203 blz. ingenaaid, in ongelezen staat, blz schoon, € 20

Schoengen, M. Schoengen (1912). Geschiedenis van het onderwijs in Nederland. Amsterdam. — Uitgegeven in 11 losse afleveringen in Amsterdam, 1911-1912 — totaal 384 blz., alles dat is verschenen (zie ook Noordam), nieuw gebonden € 125

Schoengen, M. Schoengen (1912). Geschiedenis van het onderwijs in Nederland. Amsterdam. — Uitgegeven in 11 losse afleveringen in Amsterdam, 1911-1912 — totaal 384 blz., alles dat is verschenen (zie ook Noordam). Gebonden zonder opdruk, voor het omslag is het originele omslag van aflevering 1 gebruikt met kleine beschadigingen, potloodonderstrepingen in begin van het boek € 75

Schoengen, M. Schoengen (1912). Geschiedenis van het onderwijs in Nederland. Amsterdam. — Uitgegeven in 12 losse afleveringen in Amsterdam, 1911-1912; totaal 384 blz., alles dat is verschenen, bibliotheekzegels op de omslagen, van drie afleveringen zijn de omslagen zwaar beschadigd, en de katernen los, moet worden gebonden (standaardwerk Nederlandse onderwijsgeschiedenis) € 50

Schoolstad [z.a.] (1950). Schoolstad. Een eeuw vrijheid van onderwijs in Nederland 1848-1948. 's-Gravenhage: Het R.K. Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding. — 535 blz. rijk geïllustreerd, groot octavo, uitstekend exemplaar, gebonden, geen beschadigingen, geel linnen zonder verkleuringen, geen omslag (zoals uitgegeven?) € 20

Schrauwers, G. M. Schrauwers (ongedateerd). Pedagogische platenatlas. Den Haag: Pax. — 24 x 32 cm. 136 blz. + personen- en zaakregister. linnen, folio, geen omslag, pagina's strak en schoon € 20

Siegenbeek, M. Siegenbeek (1829 & 1832). Geschiedenis der Leidsche Hoogeschool van hare oprigting in den jare 1575, tot het jaar 1825. Leyden: S. & J. Luchtmans. — band I: xvi + 448, band II: 157 + 473 (bijlagen) blz. Met uitgebreid register, gedrukt op geschept papier; beide boeken recent nieuw gebonden. Stempel prof. Ferd. Sassen op eerste schutbladen € 150

Slee, J. C. van Slee (1916). De Illustre School te Deventer 1630-1878. Hare geschiedenis, hoogleeraren en studenten, met bijvoeging van het Album Studiosorum. 's-Gravenhage: Martinus Nijhoff. — 295 pp., linnen, zeer gaaf, pagina's strak en schoon, + het later gepubliceerde Register op het Album Studiosorum. Nijhoff, 1916. xxix pp. brochure, € 150

Spekkens, J. P. L. Spekkens (1951). L'école centrale du département de la Meuse-inférieure; Maëstricht 1798-1804. dissertation Nijmegen. 186 pp., ingenaaid, enige slijtage, naam op tussenblad, € 10

Stokman, Siegfried Stokman (1935). De religieuzen en de onderwijspolitiek der regeering in het Vereenigd Koninkrijk der Nederlanden (1814-1830). De politieke geschiedenis van het lager onderwijs in Nederland. Uitgave van het R. K. Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding te ’s-Gravenhage. — 473 blz. ingenaaid, ex-lib, redelijk € 10

SVB (1967). Informatie bulletin nr. 3 Nederlandse Studentenvakbeweging. — 102 blz wat verkleurd, in ongelezen staat, € 10

Thorbecke, J. R. Thorbecke (1829/herdruk 1979). Over het bestuur van het onderwijs in betrekking tot eene aanstaande wetgeving. Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. — XV + 43 pp., € 15

Thorbecke, W. Thorbecke (Red.) (1876). Over de regeling van het hooger onderwijs door mr. J. R. Thorbecke, uit zijne redevoeringen en aanteekeningen bijeenverzameld door mr. W. Thorbecke. Martinus Nijhoff. — 122 pp. ingenaaid, voor- en achterblad beschadigd, ex-bibliotheek € 35

Tuyll van Serooskerken, M. Baronesse van Tuyll van Serooskerken (M. de la Prise) (1929). De kleine scolen van Port-Royal en Pierre Thomas du Fossé. Tjeenk Willink. — 460 pp. + 10 platen, linnen, geen omslag, ex-lib, overigens schone tekst, € 10

Vandenghoer, Carl Vandenghoer (1987). De rectorale rechtbank van de oude Leuvense universiteit (1425-1797). Brussel, Paleis der Academiën: Verhandelingen van de koninklijke Academie voor Wetenschappen, Letteren en Schone Kunsten van België, Klasse der Letteren, Jaargang 49, Nr. 124. isbn 9065693904 — 241 blz. ingenaaid, voorplat gekreukt, stempel 'recensieexemplaar' op tussenblad, overigens bladzijden schoon en strak € 25

Vereniging van Burgerlijk Ingenieurs (1895). Verslag der Commissie inzake het Technisch Onderwijs, benoemd ingevolge het besluit van de Algemeene Vergadering der Vereeniging van Burgerlijk Ingenieurs, op 18 Juli 1891, te 's-Gravenhage. 's-Gravenhage: Gebr. Belinfante, voorheen A. D. Schinkel. — 234 blz quarto gebonden ex lib (Met gedetalleerde beschrijving van het onderwijs te Delft 203-234, voorafgegaan door bijna even uitgebreide beschrijvingen van de instellingen in Berlijn, Karlsruhe, Frankrijk, Oostenrijk en Zürich) zeer zeldzaam, € 100

Vergeest, A. Vergeest (1950). Poetarum enarratio. Leraren en schoolauteurs te Rome van Cicero tot Quintillianus. Breda: Broese & Peereboom. — 91 pp. papiergebonden, bladzijden schoon, € 20

Verger, Jacques Verger (1973/1978). Universiteiten in de middeleeuwen. Fibula-Van Dishoeck. isbn 9022837286 — 170 blz. linnen, omslag, pagina's schoon en strak, € 15

Verhoeven, Dolly Verhoeven (1994). Ter vorming van verstand en hart. Lager onderwijs in oostelijk Noord-Brabant ca. 1770-1920. Verloren. isbn 9065503811 — 427 blz. ingenaaid, rug iets verkleurd, bladzijden schoon en strak 28 mm € 25 =

Verslag (1839). Verslag nopens den staat der hooge, middelbare en lagere scholen, in 1837 gedaan aan de Staten-Generaal, ingevolge art. 226 der Grondwet. 's-Gravenhage: ter Algemeene Lands Drukkerij — 22 pp. ingenaaid, titelblad lijkt gevlekt (as?), bladzijden overigens schoon, € 15

Verslag (1852). Verslag nopens den staat der Hooge-, Middelbare- en Lagere Scholen in het Koninkrijk der Nederlanden over 1850-1851. 's-Gravenhage, ter Algemene Lands-Drukkerij. De Minister van Binnenlandsche Zaken, Thorbecke — nieuw gebonden, 60 blz, 10 uitklapbare bijlagen met statistische gegevens, gaaf exemplaar, griffie- en afschrijfstempel op titelblad, papier in goede staat. € 30

Vis, G. N. M. Vis (1996). Het weeshuis van Woerden. 400 Jaar Stadsweeshuis en Gereformeerd Wees- en Oudeliedenhuis te Woerden 1595-1995. Verloren. isbn 9065505288 — 285 pp. 46 afbeeldingen, linnen, omslag, als nieuw, € 20

Visser, R. P. W. Visser & C. Hakfoort (Red.) (1987). Werkplaatsen van wetenschap en techniek. Industriële en academische laboratoria in Nederland, 1860-1940. Amsterdam: Rodopi. isbn 9026037208 — 184 pp. (Tijdschrift voor Geschiedenis der Geneeskunde, Natuurwetenschappen, Wiskunde en Techniek, 9 (4)) softcover, vrijwel nieuw, € 15

Visser, R. P. W. Visser & C. Hakfoort (Red.) (1987). Werkplaatsen van wetenschap en techniek. Industriële en academische laboratoria in Nederland, 1860-1940. Themanummer van het Tijdschrift voor Geschiedenis der Geneeskunde, Natuurwetenschappen, Wiskunde en Techniek, 9 (4)) — paperback, vrijwel nieuw, € 10

Vletter, A. de Vletter (1915). De opvoedkundige denkbeelden van Betje Wolff en Aagje Deken. Bijdrage tot de kennis van de opvoeding hier te lande in de achttiende eeuw. Wolters. — 345 blz. linnen, bladzijden schoon, band in redelijke staat, € 20

Vreugdenhil, Cees Vreugdenhil (1992). De Führungslehre van Petersen. Deel I Historisch-pedagogisch tekst- en contextonderzoek van de onderwijspedagogiek van het Jenaplan. Deel 2 Aantekeningen / Bibliografie / Register / Bijlagen. Wolters Noordhoff. proefschrift Universiteit van Amsterdam. isbn 9001919820 (set) — 374 + ca 250 pp. stellingen ontbreken, vrijwel als nieuw, € 15

VWO (1951). Het hoger onderwijs op de helling. Verslag van het congres gehouden te Leiden op 3 maart 1951. Leiden: Verbond van Wetenschappelijke Onderzoekers. — 59 pp brochure € 10

Wellinga, E. Wellinga (1964). Geschiedenis van kleuteronderwijs en -opvoeding. Thieme. — slap kaft, 111 blz, ex-bibl., overigens bladzijden schoon € 10

Westrienen, Frank van Westrienen (1983). De Groote Tour. Tekening van de educatiereis der Nederlanders in de zeventiende eeuw. Amsterdam: North Holland. handelsuitgave van proefschrift, isbn 044486573X — 385 blz. softcover, vrijwel als nieuw, 25 mm € 25

Woltjer, J., en anderen (1910). Het onderwijs in Nederland. Algemeene- en internationale tentoonstelling van Brussel 1910. Nederlandsche afdeeling. Wolters. — 412 pp. gebonden, naam op schutblad, overigens pagina's schoon en strak € 40

Woltjer, J., en anderen (1910). Het onderwijs in Nederland. Algemeene- en internationale tentoonstelling van Brussel 1910. Nederlandsche afdeeling. Wolters. — 412 pp. gebonden beschadigd en gesmet, bibliotheek-stickers op voorkant, bibliotheekstempel op titelblad, overigens pagina's schoon en strak € 15

Wouters, D. Wouters & W. J. Visser (1926). Geschiedenis van de opvoeding en het onderwijs vooral in Nederland. Noordhoff. — 363 pp. eerste druk, grijs linnen minder mooi, enige beschadigingen, geen omslag, pagina's schoon en strak, € 10

Wouters, D., en W. J. Visser (1926). Geschiedenis van de opvoeding en het onderwijs vooral in Nederland. Noordhoff. 363 pp. eerste druk, blauw linnen goudopdruk, geen omslag, pagina's schoon en strak, € 20

 



12 januari 2012 \

Acceptatie-indicatie       For ordering and conditions of sale click here.       Voor bestellen en verkoopvoorwaarden klik hier.


  Valid HTML 4.01!   http://www.benwilbrink.nl/antiquarian_books/geschiedenis_universiteiten_onderwijs.htm