illustration

Uit mijn eigen collectie aanbod van nederlandstalige geschiedenis: cultureel, economisch, sociaal, zowel Nederland als algemeen, middeleeuwen, moderne tijd.


Antiquarische Boeken:

Kunst en Literatuur



Acceptatie-indicatie       For ordering and conditions of sale click here.

      Voor bestellen en verkoopvoorwaarden klik hier.



Apollinaire, Guillaume Apollinaire (1969). Ketterpaus & Cie. Meulenhoffreeks. — eerste druk, 159 blz. softcover, licht gevlekt omslag en boekblok, bladzijden schoon en strak € 5

Bakker, Piet Bakker (1946, 2e druk). Jeugd in de Pijp. Vrijmoedige herinneringen van Piet Bakker. Amsterdam: Elsevier. — 129 pp. met illustraties (anoniem), gebonden, geen omslag, ex-libris, bladzijden bruin € 5

Bernières, Louis de (1994/1995). Kapitein Corelli's mandoline. Amsterdam: De Arbeiderspers. isbn 902950272X — 474 pp paperback derde druk 1996, rug iets gebogen, bladzijden strak en schoon € 10

Boer, Dick Boer (1990). Adriaan Boer / Pionier der kunstzinnige fotografie. Drukkerij Helmond. — linnen, omslag wat beschadigd, 92 blz. quarto, bladzijden schoon en strak € 15

Böll, Heinrich (1986). Vrouwen voor rivierlandschap. Manteau. isbn 9010059081 — tweede druk 1986 gebonden 224 pp., omslag enige slijtage, overigens in ongelezen staat € 5

Boon, Louis Paul Boon (1953/1971). De Kapellekensbaan. Amsterdam: Arbeiderspers. isbn 9029503182 — 291 pp., achtste, door de schrijver geheel herziene druk, paperback, bladzijden schoon en strak € 5

Boon, Louis Paul (1944/1968). Abel Gholaerts. Querido. — in 1968 herdrukt als Reuzensalamander, waarvan dit een eerste druk is, 337 blz paperback ongeknikte rug, bladzijden schoon € 10

Boon, Louis Paul Boon (1953). Het geuzenboek. Amsterdam: De Arbeiderspers. Eerste druk, isbn 902950305x — 707 blz. linnen, stofomslag behoorlijke slijtage, bladzijden schoon en strak € 40

Bordewijk, F. Bordewijk (1947). Vijf fantastische vertellingen. Nimmer Dralend. — tweede druk 205 blz. gebonden, omslag ouderdomsslijtage en verkleuring, scheef € 5

Brecht, Bertold (1967/1971). Leesboek. Meulenhoff. isbn 9029001712 — 160 blz. paperback, ongelezen staat € 5

Brouwers, Jeroen Brouwers (1983). Verhalen en levensberichten. De Arbeiderspers. isbn 9029508418 — eerste druk van deze verzameling, linnen, omslagvouwtje, fractie scheef, bladzijden strak en schoon € 10

Bulatovic, Miodrag Bulatovic (1968/1970). Geef mij maar oorlog. Amsterdam: Meulenhoff. — 416 blz 1e druk paperback, rug ongeknikte, bladzijden strak en schoon € 5

Busch, Wilhelm Busch (1982). Beeldverhalen. Vertaald door Gerrit Komrij. Meulenhoff/Lanshoff. isbn 902908450 — 125 blz. gebonden oversize folio met kleine beschadigingen op de hoekjes, op inhoudsopgave een plakker verwijderd, overigens bladzijden schoon en strak, € 20

Calvet, Louis-Jean Calvet (1992). Roland Barthes, een biografie. Amsterdam: Van Gennep. isbn 906012880X — 274 pp. paperback lichte verkleuring, pagina's strak en schoon, € 10

Canetti, Elias (1969). Het Martyrium. Amsterdam: Polak en Van Gennep. — 2e druk 573 blz. linnen, omslag enige plankschade, in ongelezen staat € 20

Carmiggelt, Simon Carmiggelt (1950). Klein beginnen. Avonturen met kinderen. Amsterdam. — eerste druk,126 blz. gebonden klein octavo, rug sterk verkleurd, papier gebruind, helemaal schoon van binnen, niet scheef, zonder omslag € 5

Casanova, Giacomo Casanova (1960/1971). Memoires. Venetiaanse jaren 1753-1756. De Arbeiderspers privé-domein. isbn 9029512202 — eerste druk 326 pp. paperback, opengesneden, iets scheef, bladzijden schoon, rug gevlekt zoals vaak bij deze serie € 15

Celine, Louis Ferdinand (1968). Reis naar het einde van de nacht. Amsterdam: Van Oorschot. — 619 pp. eerste druk paperback, aantekeningen op frontblad, overigens bladzijden strak en schoon, omslag heeft zware plankslijtage, rug heeft enige kreuken, € 10

Cervantes Saavedra, Miguel de (1605/ 1941). De geestrijke ridder Don Quichot van de Mancha. Vertaald, ingeleid en toegelicht door J. W. F. Werumeus Buning en C. F. A. van Dam. Verlucht met de prenten van Gustave Doré. Amsterdam: Em. Querido's Uitgeverij. — zevende druk 1978, 812 blz., linnen, omslag beschadigd, in ongelezen staat, bladzijden schoon € 25

Claus, Hugo Claus (1969). Natuurgetrouwer. De Bezige Bij LRP 320. — eerste druk, 255 pp., paperback, ongeknikte rug, ongelezen staat € 5

Claus, Hugo Claus (1996). De geruchten. De Bezige Bij. — 7e druk 224 pp. paperback, iets scheef, bladzijden schoon € 5

Cremer, Jan Cremer (1969). Made in U$A. Bruna. — eerste druk 247 pp., meerdere kaften, kreuken in rug maar redelijk strak, bladzijden schoon € 10

Dis, Adriaan van Dis (1990). Het beloofde land. Meulenhoff. isbn 9029025069 9789029025065 — eerste druk paperback 119 blz. iets scheef € 5

Dis, Adriaan van Dis (1991). In Afrika. Meulenhoff. isbn 9029026642 9789029026642 — eerste druk paperback 167 blz. net iets scheef € 7

Donoso, José Donoso (1970/1977). Obscene nachtvogel. Amsterdam: De Arbeiderspers. isbn 9029513012 — eerste druk 508 blz. , linnen, stofomslag lichte slijtage, bladzijden schoon en strak € 10

Elsken, Ed van der Elsken Avonturen op het land. Van Holkema en Warendorf. isbn 9026949383 — quarto paperback, bladzijden ongenummerd, los in de omslag (de lijm heeft niet gepakt) € 20

Enzensberger, Hans Magnus Enzensberger (1962, 1970/1974). De stuurloze avant garde. De Arbeiderspers. isbn 9029515430 — eerste druk 172 pp. paperback, omslag ziet er niet mooi meer uit, bladzijden schoon en strak € 5

Forceville, Charles Forceville, August Fry, en Leo Gillet (Red.) (1989). Verhalen uit Canada. Van Gennep. isbn 9060127560 — 324 blz. 1e druk slap kaft, als nieuw € 5

Genet, Jean Genet (1943/1966). Onze Lieve Vrouw van de Bloemen. De Bezige Bij LRP192. — 1e druk 241 blz. paperback ongeknikt blz schoon en strak, redelijk € 5

Genet, Jean (1949/1966). Dagboek van de dief. De Bezige Bij LRP129. — 3e druk 239 blz. paperback ongeknikt blz schoon en strak € 5

Grass, Günther Grass (1969). Plaatselijk verdoofd. Meulenhoff. — 237 blz paperback, redelijk € 5

Grass, Günther Grass (1979). Trefpunt Telgte. Meulenhoff. isbn 9029011904 — 165 blz paperback, in ongelezen staat € 10

Grass, Günther Grass (1972/1973). Uit het dagboek van een slak. Meulenhoff. isbn 9029000961 — 299 blz paperback, redelijk € 5

Grass, Günther (1981). De bot. Amsterdam: Meulenhoff. isbn 9029019727 — paperback 624 blz 4e druk 1983 van vertaling van Der Butt door Peter Kaaij, in ongelezen staat, wordt iets bruin € 10 [ + € 6,70 pakketpost]

Guépin, J. P. Guépin (1982). De beschaving. Uitgeverij Bert Bakker. isbn 903520210X — 575 pp. paperback, derde druk 1985, bladzijden schoon en strak, papier bruinig geworden, € (houden, moeilijk te verkopen)

Hermans, Willem Frederik Hermans (1971). Herinneringen van een engelbewaarder. De wolk van niet weten. De Bezige Bij. isbn 9023403754 — tweede druk, 395 pp., ongelezen, redelijk € 10

Hesse, Herman Hesse (1954/1977). Fabuleuze vertellingen. De Arbeiderspers. isbn 9029519053 — eerste druk 267 pp. paperback, ongelezen staat € 7

Hesse, Herman Hesse (1972/1973). Zinnig eigenzinnig. De Arbeiderspers privé-domein. isbn 9029519029 — eerste druk 248 pp. paperback, niet opengesneden, ongelezen staat, rug net iets gebruind € 25

Hoyle, Fred Hoyle & John Elliot (1962/1974). Andromeda. Bruna Science Fiction. isbn 9022990354 — pocket. + Fred Hoyle and John Elliot (1964/1975). Andromeda. Bruna Science Fiction. isbn 9022990397, pocket, bladzijden schoon, boekblok strak € 8 (set)

Huxley, Aldous (1936/1973). De duivels van Loudun. Vertaling John Vandenbergh. Amsterdam: Contact. isbn 902546243x — 1e druk 460 pp paperback, redelijk € 5

Huxley, Aldous (1955/1973). Het genie en de godin. Amsterdam: Meulenhoff. isbn 9029001550 — 141 blz.ongelezen staat bladzijden schoon € 5

Idema, Wilt, and Lloyd Haft. (1996). Chinese letterkunde. Een inleiding. Amsterdam: Amsterdam University Press. isbn 9053560688 — 389 pp, softcover, near mint € 15

Ionèsco (1962/1970). De foto van de kolonel. Meulenhoff. — 1e druk 156 blz. paperback in ongelezen staat, rug verbleekt € 5

Kesey, Ken Kesey (1986/1988). Lucifers. Bert Bakker. [Demon box] isbn 9035104609 — 1e druk 425 blz paperback, ongelezen, gaaf € 10 [+ pakketpost € 6,70]

Klikspaan (1844/ongedateerde herdruk naar de 1e druk van 1844). Studentenleven. Met photogravures naar teekeningen van Johan Braakensiek. Leiden: Sijthoff. — 335 pp small quarto. blue cloth gilt lettering, slightly soiled, corners somewhat bumped, spine upper and under side rubbed. no dustjacket. usual foxing/browning. clean text. (Klikspaan heeft in drukken na de eerste, tot en met de vierde, talrijke wijzigingen aangebracht. De onderhavige uitgave is weer geheel naar de eerste uitgave, en daarom waarschijnlijk de vijfde druk. Het boek bundelt Studentenleven, en De studenten en hun bijloop.) € 50

Kooten, Kees van Kooten & Wim de Bie (1987). Het Groot Bescheurboek. Amsterdam: De Harmonie. isbn 9061692962 — 424 blz € 10

Boon. Kijk, Louis Paul Boon. De schrijver in beeld. Singel 262. De Arbeiderspers / Querido (1974). isbn 9021420384 — 96 blz. paperback grotendeels fotomateriaal € 5

Lennep, J. van Lennep (Red.) (1859 / heruitgave 1979). De gedichten van den Schoolmeester [Gerrit van der Linde Jzn]. (300 illustraties van Anth. De Vries). 's-Gravenhage: Kruseman. isbn 9022304063 — 3e druk van deze editie, gebonden 324 pp. schoon en ongelezen, geen omslag € 10

Lakerveld, Carry van (Ed.) (1977). Opkomst en bloei van het Noordnederlands stadsgezicht in de 17de eeuw. The Dutch cityscape in the 17th century and its sources. Amsterdam/Toronto.: Amsterdams Historisch Museum / Art Gallery of Ontario. — 272 pp. softcover, bladzijden schoon en strak € 25

Leus, Herwig, en Julien Weverbergh (1981). Louis Paul Boonboek. Gesprekken met Louis Paul Boon en de spoken van zijn Kapellekensbaan, alsook documenten, brieven, tekeningen, commentaren en ongepubliceerd proza van Boontje. Elsevier Manteau. isbn 9022308286 — 191 blz. lichte kreuk in rug,achterzijde vlekje, bladzijden schoon en strak € 5

Lévi, Jean (1985). Tj' in. Arena. isbn 906974001X — 290 blz. paperback, als nieuw € 8

Mandiargues, André Pieyre de Mandiargues (1956/1968). De liefdesnacht van Vanina. De Arbeiderspers. — paperback 5e druk 157 blz. gekreukte rug, bladzijden strak en schoon € 5

Merwe, Jaap van de (1974). Gij zijt kanalje! heeft men ons verweten. Het proletariërslied in Nederland en Vlaanderen. Bruna. isbn 9022971910 — eerste druk, 400 blz. grote paperback, rug gekreukt maar niet scheef, bladzijden schoon € 10

Michiels, Ivo Michiels (1968). Orchis militaris. De Bezige Bij LRP 240. — 2e druk 127 pp., schoon, strak € 5

Moníková, Libuse (1989). De façade. Amsterdam: Van Gennep. isbn 9060127749, 440 blz. paperback, vrijwel nieuw € 10

Multatuli (1987). Max Havelaar, of de Koffiveilingen der Nederlandsche Handelmaatschappij. Voor het eerst, na meer dan honderd jaar, een fotografische herdruk van de laatste, door de auteur zelf herziene uitgave. Ingeleid en van verklarende noten voorzien door Willem Frederik Hermans. Met (niet horend bij het boek zoals uitgegeven) Bijlage H. des Amorie van der Hoeven: Mutatuli's Grieven (Bataviaansch Handelsbald 1860). De Bezige Bij. isbn 9023409809 — 448 pp., gebrocheerd, buitenkant vlekkerig, rug strak en wat gebleekt, bladzijden schoon € 35 verkocht

Nabokov, Vladimir (1961/1969). Bastaards. Amsterdam: Van Oorschot. [Bend sinister] — 268 blz. paperback, ongeknikte rug, ongelezen staat, bladzijden schoon € 15

Özakin, Aysel Özakin (1989). Het blauwe masker. Ambo. isbn 9026309317, 139 blz. paperback, bladzijden schoon en strak,€ 5

Oversteegen, J. J. (1969). Vorm of vent. Opvattingen over de aard van het literaire werk in de Nederlandse kritiek tussen de twee wereldoorlogen. Amsterdam: Atheneum - Polak en van Gennep. — 531 pp. linnen puntgaaf, omslag gerafeld en verkleurd, inhoud schoon en strak € 10

Poll, K. L. Poll (1984). Op het eiland van nu. Amsterdam: Meulenhoff. isbn 9029019387 — 171 blz., vrijwel als nieuw € 5

Rosenboom, Thomas (1994). Gewassen vlees. Amsterdam: Querido. isbn 9021479745 — derde druk 1995 paperback 732 blz., bladzijden schoon € 10

Rushdie, Salman (1995). De laatste zucht van de Moor. Contact. isbn 9025410715 — eerste druk, 448 pp paperback, als nieuw € 15

Sachs, Maurice Sachs (1946, 1967). Heksensabbat. Verslag van een ondraaglijk leven. De Arbeiderspers Privé-domein. — 1e druk van vertaling, 303 blz. paperback, t/m p. 60 opengesneden € 10

Schmitz, Hermann Harry (1966/1968, 1977). Katastrofale verhalen. Vertaald door Gerrit Komrij. Amsterdam: De Arbeiderspers. isbn 9029544473 — tweede geheel herziene druk 1977, 230 blz., strak boekblok, bladzijden schoon, onbeschadigd € 10

Sebbar, Leëla (1984/1986). De Chinees uit Afrika. Amsterdam: Van Gennep. isbn 9060127137 — 212 blz slap kaft, rug ongeknikt, bladzijden schoon € 5

Skármeta, Antonio Skármeta (1985). Brandend geduld. Amsterdam: Van Gennep. isbn 9060127552 — 144 blz, paperback, vrijwel nieuw € 8

Stuiveling, Garmt (1978). Acht over Gorter. Een reeks beschouwingen over poëzie en politiek. Querido. isbn 9021464217 — 396 blz. eerste druk, linnen, omslag, bladzijden schoon en strak € 12

Swarthout, Glendon (1975/1976). De schutter. Amsterdam: De Arbeiderspers. — Vertaald door Bob den Uyl [The shootist] 1e druk van vertaling, paperback € 5

Thomas, Dylan 1967). Avonturen aan den lijve. Uitzicht op zee. Bruna. — 191 blz. paperback, ongeknikte rug, ongelezen staat € 7

Thijssen, Theo (1939) Kees de jongen en Het grijze kind. Amsterdam: De Arbeiderspers. — 575 pp. first printing. linnen, geen omslag, ruguiteinden niet strak, bladzijden schoon en iets scheef € 20

Veer, Paul van 't (1979). Het leven van multatuli. Amsterdam. isbn 9029551100 — 1e druk, 473 pp., paperback, inhoud schoon, strak in de band € 20

Verwijs, Eelco Verwijs (1858/1958). Bloemlezing uit de middelnederlandse dichtkunst. Herzien door C. C. de Bruijn. Zutphen: Thieme. — Deel 1 en 2 tweede druk, deel 3 eerste druk, 288 + 260 + 321 blz., linnen, geen stofomslagen, bladzijden schoon en strak € 20

Vestdijk, Simon (1934, 1949/1994). Terug tot Ina Damman. De andere school. Nijgh en van Ditmar. isbn 9038875754 — 394 blz. pocket ongelezen maar wel met licht gekreukte rug, bladzijden schoon € 5

Vonnegut, Kurt Vonnegut (1987). Blauwbaard. Agathon. isbn 9026951485 — 1e druk 235 blz. paperback, gaaf € 7

Wagenbach, Klaus (1964/1967). Franz Kafka in dagboeken, brieven, documenten en afbeeldingen. Moussault. — eerste druk, 133 blz., rug net waarneembaar gekreukt, bladzijden schoon € 5


 



29 september 2011 \  


Acceptatie-indicatie       For ordering and conditions of sale click here
      Voor bestellen en verkoopvoorwaarden klik hier.


Valid HTML 4.01!   http://www.benwilbrink.nl/antiquarian_books/kunst_literatuur.htm